FAKT24
  TRAGÉDIA

  AKTUALIZOVANÉ: Pád policajného vrtuľníka, dvaja mŕtvi

  10.05.2017 18:35 / správy google+ twitter facebook

  Vrtuľník vzlietol v rámci cvičenia. Zrútil sa z výšky 100 metrov, bol 200 metrov od miesta vzletu. Do prešovskej nemocnice boli prevezení dvaja zranení, jeden je v kritickom stave, druhý je mimo ohrozenia života

  PáD VRTUĽNíKA lupa
  Pri nehode policajného vrtuľníka prišli o život dvaja ľudia. | sita

  Pri nehode policajného vrtuľníka vo vojenskom priestore letiska v Prešove prišli o život dvaja ľudia, ďalší dvaja sú hospitalizovaní v prešovskej nemocnici. Prvá obeť havárie podľa neoficiálnych informácií podľahla zraneniam na mieste havárie, televízia Markíza informovala, že ide o 42-ročného hasiča.

    

  Druhá obeť skonala po prevoze do košickej nemocnice. Ako agentúre SITA potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Ivana Stašková, pacienta priviezli vrtuľníkom na umelej pľúcnej ventilácii. Napriek snahe lekárov po 50 minútach oživovania zomrel. „Mal ťažkú polytraumu, poranenie hlavy a hrudných orgánov. Napokon svojim zraneniam podľahol,“ uviedla Stašková.

   

  Do prešovskej nemocnice boli prevezení dvaja zranení. Ako informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove Renáta Cenková, jeden z nich je hospitalizovaný na oddelení úrazovej chirurgie. „Je stabilizovaný, pri vedomí, mimo ohrozenia života. Utrpel zlomeninu pravej stehennej kosti, zlomeniny pravých rebier ako aj tvárových kostí vpravo,“ dodala hovorkyňa. Druhý pacient je v bezvedomí na umelej pľúcnej ventilácii hospitalizovaný na ARO. Utrpel mnohopočetné zlomeniny ľavej dolnej končatiny a mnohopočetné zlomeniny tvárových kostí vľavo. „Je stabilizovaný, v kritickom stave,“ uviedla.

   

  Policajný vrtuľník BL429 spadol v priestoroch letiska v Prešove pred 14:30 Polícia o tom informovala na svojej facebookovej stránke "Polícia Slovenskej republiky". Vrtuľník vzlietol v rámci cvičenia. Zrútil sa z výšky 100 metrov, bol 200 metrov od miesta vzletu. Podľa prvotných informácií bol pád špirálovitý. Na palube boli štyri osoby, z ktorých dvaja sú príslušníci hasičského a záchranného zboru. Pri nehode zasahovali všetky záchranné zložky. Na miesto smeruje minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku