FAKT24


sviatok má , zajtra

  NEBEZPEČNÝ PSYCHOPAT

  Bin Ládin je späť. Syn sa vyhráža Amerike pomstou za smrť otca

  14.05.2017 19:01 / správy google+ twitter facebook

  Al-Káida má momentálne 20 000 členov a je silnejšia ako kedykoľvek v minulosti.

  Hamza bin Ládin lupa
  Z Hamzama vyrástol nebezpečný človek. | sita

  Listy, ktoré zadržali americkí vojaci pri zabití Usámu bin Ládina ukázali, že jeho syn Hamza svojho otca a jeho vražednú ideológiu nekriticky obdivuje. Teraz je Hamza bin Ládin v čele ešte silnejšej Al-Káidy a plánuje pomstu za smrť svojho otca. Tvrdí top bývalý agent FBI Ali Soufan, ktorý bol hlavným vyšetrovateľom FBI nasadeným na Al-Káidu po útokoch z 11. septembra 2001.

   

  „Bol reklamou na Al-Káidu. A pre fanatických členov, ktorí sú odchovaní na týchto videách, znamená veľa."
   

  „V listoch mu písal, že si pamätá každý pohľad, každý úsmev, ktorý mu otec dal. Napísal, že sa cíti ako keby bol z ocele. Džihád je naša cesta,“ napísal Hamza v liste otcovi. Hamza napísal list pred šiestm rokmi, keď mal 22 rokov.

   

  Hamzov potenciál ako vodcu Al-Káidy objavili jej členovia už dávnejšie. V propagandistických videách vystupoval už ako dieťa často držal zbraň. „Bol reklamou na Al-Káidu. A pre fanatických členov, ktorí sú odchovaní na týchto videách, znamená veľa. Jeho posledné video je akoby kópiou Usámových. Používa rovnaké vety a štýl vyjadrovania," povedal Soufan v rozhovore pre reláciu 60 Minút. Al-Káida má momentálne 20 000 členov a je silnejšia ako kedykoľvek v minulosti. „Niečo podobné si nedokázal predstaviť ani Usáma,“ dodáva Soufan. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku