FAKT24
  NEBEZPEČNÝ PSYCHOPAT

  Bin Ládin je späť. Syn sa vyhráža Amerike pomstou za smrť otca

  14.05.2017 19:01 / správy google+ twitter facebook

  Al-Káida má momentálne 20 000 členov a je silnejšia ako kedykoľvek v minulosti.

  Hamza bin Ládin lupa
  Z Hamzama vyrástol nebezpečný človek. | sita

  Listy, ktoré zadržali americkí vojaci pri zabití Usámu bin Ládina ukázali, že jeho syn Hamza svojho otca a jeho vražednú ideológiu nekriticky obdivuje. Teraz je Hamza bin Ládin v čele ešte silnejšej Al-Káidy a plánuje pomstu za smrť svojho otca. Tvrdí top bývalý agent FBI Ali Soufan, ktorý bol hlavným vyšetrovateľom FBI nasadeným na Al-Káidu po útokoch z 11. septembra 2001.

    

  „V listoch mu písal, že si pamätá každý pohľad, každý úsmev, ktorý mu otec dal. Napísal, že sa cíti ako keby bol z ocele. Džihád je naša cesta,“ napísal Hamza v liste otcovi. Hamza napísal list pred šiestm rokmi, keď mal 22 rokov.

   

  Hamzov potenciál ako vodcu Al-Káidy objavili jej členovia už dávnejšie. V propagandistických videách vystupoval už ako dieťa často držal zbraň. „Bol reklamou na Al-Káidu. A pre fanatických členov, ktorí sú odchovaní na týchto videách, znamená veľa. Jeho posledné video je akoby kópiou Usámových. Používa rovnaké vety a štýl vyjadrovania," povedal Soufan v rozhovore pre reláciu 60 Minút. Al-Káida má momentálne 20 000 členov a je silnejšia ako kedykoľvek v minulosti. „Niečo podobné si nedokázal predstaviť ani Usáma,“ dodáva Soufan. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku