FAKT24


sviatok má , zajtra

  KAUZU SLEDUJEME

  Škandál v Súdnej rade! POTVRDIL to aj Krajský súd a samotná sudkyňa!

  17.05.2017 07:28 / správy google+ twitter facebook

  Zistenia FAKT24 v kauze sudkyne Javorčíkovej potvrdil priamo Krajský súd a sudkyňa samotná!

  Katarína Javorčíková lupa
  Katarína Javorčíková. | sita

  Na stránkach fakt24 sme sa už viac krát (naposledy TU) zaoberali škandalóznou sudkyňou Javorčíkovou kandidujúcou do prestížnej Súdnej rady.  Po tom, čo sa jej nepodarilo kandidovať do Súdnej rady s podporou kancelárie Prezidenta SR to skúša, ako nezávislý kandidát s podporou niekoľkých sudcov. 

     

  Napriek tomu, že sme sa zo zistenými faktami obrátili na viacero dotknutých subjektov (Súdna rada, Ministerstvo spravodlivosti, Združenie za otvorenú justíciu, Via Juris...) dostali sme podrobnú odpoveď len od samotnej sudkyne Javorčíkovej a povrchno-alibistickú odpoveď Krajského súdu Bratislava.  Naše predchádzajúce informácie však Krajský súd a samotná sudkyňa de facto potvrdili. 

   

  Ako nám potvrdil JUDr. Pavol Adamčiak hovorca Krajského súdu Bratislava, predstavuje priemerný stav nevybavených tzv. reštančných sporov (dlhodobo neriešených)  na tomto súde  cca 35% avšak v senáte sudkyne Javorčíkovej je to alarmujúcich 61% (k 31.12.2016) pričom od roku 2017 pracuje senát „so zníženým nápadom vecí“. V praxi to znamená, že uvedený senát je v takom časovom omeškaní, že bolo potrebné pozastaviť prideľovanie nových prípadov (na úkor iných senátov),  tak aby senát pani sudkyne bol vôbec schopný (ak vôbec) dobehnúť zameškané. Z počtom  582 nevybavených prípadov (nami pôvodne uvádzané číslo 900 bolo nepresné za čo sa ospravedlňujeme) sa jedná o alarmujúci príklad zjavne dvoj koľajnej rýchlosti niektorých senátov  na KS Bratislava. 

   

  Samotná sudkyňa nám v odpovedi potvrdila naše zistenia, že jej otec inkasoval celkovo 1.294.500 EUR, ako zákonné odmeny konkurzného správcu spadajúceho pod Krajský súd Bratislava. K výške odmien bývalého manžela (súdneho exekútora Stránskeho) sa exaktne nevyjadrila iba sa od neho dištancovala.  Na konkrétne ňou riešené žaloby vo veci trestného činu opustenie republiky si z čias jej pôsobenia na prokuratúre už žiaľ „nespomína“. V záujme korektnosti k pani sudkyni citujeme z jej vyjadrenia, že sa jedná „diskreditáciu jej osoby v súvislosti s jej kandidatúrou do súdnej rady“ pričom seba samu označila ako mimoriadne usilovnú sudkyňu v „tvrdom výkone“. Absentujúci prvok sebareflexie je do očí bijúci.

   

  Je nanajvýš  podivuhodné, ak samotná Súdna rada stanoví tak vlažné podmienky na kandidatúru do jej radov, že cez takto nastavené hrubé sito prejde naozaj hocikto. Je naivné si myslieť, že obrodu a budúce smerovanie nášho súdnictva zabezpečia samozvaní kandidáti typu sudkyne Javorčíkovej hoc aj onálepkovaní všakovakými združeniami verejne kritizujúcich všetko a všetkých.

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku