FAKT24


sviatok má , zajtra

  STRAŠNÁ NEHODA

  TRAGÉDIA! Za Krupinou sa zrazil kamión s autobusom! Hlásia mŕtvych a zranených! Vládne tam chaos a panika!

  30.05.2016 14:50 / správy google+ twitter facebook

  V katastri Krupiny sa zrazil kamión s autobusom. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky aj leteckí záchranári. Ako informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová, nehoda si vyžiadala jeden ľudský život, ďalších deväť osôb sa zranilo. Na miesto smeruje aj evakuačný autobus.

  Nehoda autobusu lupa
  Nehoda autobusu si vyžiadala jednu obeť. | tvnoviny.sk

  V autobuse bolo približne 20 cestujúcich. Informácie o nehode potvrdil aj hovorca operačného strediska záchrannej služby Boris Chmel.  „Zásah môže trvať ešte približne dve hodiny," povedal pre hnonline.sk Boris Chmel.

    

  Pri nehode zasahuje 5 sanitiek, dva vrtuľníky, záchranári a hasiči. Na mieste sú aj dve posádky rýchlej zdravotnej pomoci. K nehode došlo približne o pol druhej poludní na hlavnej ceste 1/66 za Krupinou smerom na Šahy, pri odbočke na Bzovík. Ťahač naložený drevom sa zrazil s linkovým autobusom, pričom obe vozidlá skončili mimo cesty. Záchranári už nedokázali pomôcť 88 ročnej cestujúcej z Krupiny, ktorá zomrela na mieste.

   

  Ďalšie tri osoby sú zranené ťažko, šesť ľahko. Pri nehode zasahovali dva záchranárske vrtuľníky. Jeden previezol vodiča ťahača na ošetrenie do nemocnice v Banskej Bystrici, druhý 31-ročného zraneného vodiča autobusu do Nitry. Ako ďalej informovala agentúru SITA krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, cesta je až do odvolania úplne uzavretá. Osobná doprava je odklonená cez Senohrad. Príčiny nehody vyšetrujú.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku