FAKT24
  AKO V ZLOM SNE

  POZOR na Rumunov u nás! Okrádajú ľudí polícii pod nosom! Odhalenie prinieslo krik, bitku a fľusance!

  26.05.2017 00:03 / správy google+ twitter facebook

  Všetko sa navyše deje pod očami mužov zákone, pretože v centre mesta sú všade preimyselné kamery. Odhalenie priniesla rozsiahla reportáž televízie Markíza.

  moderátorka lupa
  Napadnutá moderátorka komerčnej televízie. | TV Markíza

  V hlavnom meste sa rozmohla organizovaná skupina Rumunov, ktorým nie je nič sväté. Bezhlavo okrádajú turistov, ale aj nič netušiacich bratislavčanov. Všetko sa navyše deje pod očami mužov zákone, pretože v centre mesta sú všade preimyselné kamery. Odhalenie priniesla rozsiahla reportáž televízie Markíza. 

     

  Reportérka televízie Kristína Kövešová, ktorá celý gang odhalila, bola v poriadne nebezpečnej situácii. Keďže sa rozhodla nakrútiť autentické zábery týchto bezohľadných zlodejov, s kameramanom vyšla do ulíc Bratislavy. Netrvalo dlho a natrafila na skupinku piatich žien, ktoré rozprávali po rumunsky. Samozrejme sa im medializovanie a nakrúcanie ich tvárí nepáčilo. Prišiel tak útok v podobe bitky, fľusancov a dokonca sa neštítili použiť ani poriadne veľké kamene. Krádeže sa navyše dejú pod nosom mestskej polície, pretože po centre Starého mesta sú všade rozmiestnené kamery. Prečo teda nekonajú?

   

  “Opľuli ma. Ja sa na to nemôžem pozerať ako kradnú a kradnú veľa a policajti tu nie sú,” povedala jedna z predavačiek suvenírov. Či aj riešili mestkí policajti podobné problémy, hovorca potvrdiť nevedel. “To neviem potvrdiť. Tieto miesta sú monitorované a pokiaľ tá kamera je v celkovom zábere, ťažko ten operačný pracovník posúdi, či tam dochádza ku krádeži alebo nie,” povedal Peter Pleva, hovorcy Mestskej polície Bratislava a dodal: “Pokiaľ ide o objasňovanie, postupujeme výstupy z kamerového systému na vyžiadanie policajnému zboru.”

   

  Polícia má v prípade objasňovania prípadov tiež svoje stanovisko. “V priebehu tohto roka evidujeme v pôsobnosti riaditeľstva PZ v Bratislave 1 prípady objasnenia tohto druhu trestnej činnosti, tzn. zadržania a usvedčenia príslušnými zákonmi a legislatívnymi normami zo strany PZ riešení okrem iného aj vyhostením z územia Slovenskej republiky,” povedal pre televíziu Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

   

  Vyzerá to teda tak, že síce polícia koná, no v množstve prípadov je na zlodejov krátka. Niektorí svedkovia dokonca tvrdia, že videli, ako si večer po úspešnom dni rátali svoj lup, ktorý sa pohyboval v tisíckach eur.

  Pôvodné info a video nájdete TU.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku