FAKT24
  ŠIALENCI SA VYHRÁŽAJÚ

  TERORISTI hrozia Európe: Budeme vás zabíjať stále! Moslimovia vyhýbajte sa zhromaždeniam križiakov

  10.06.2017 14:05 / správy google+ twitter facebook

  Varovanie prichádza krátko po tom, čo ISIS vo svojom magazíne oznámil, že pozornosť Islamského štátu sa presúva na útoky v USA a Európe čiže na „križiackej pôde“.

  Islamský štát lupa
  Európania sa musia obávať pred útokmi IS. | AlJazeera

  Európu čaká vlna teroristických útokov. Vyplýva to z posledného vyhlásenia teroristickej organizácie Islamský štát.  Tlačová agentúra prepojená na Islamský štát vyzvala moslimov v Európe a USA, aby sa „vyhýbali miestam, kde sa zhromažďujú križiaci“. Podľa agentúry Nashir sa teroristi plánujú „odpáliť, zrážať ľudí autami a podrezávať im hrdlá kedykoľvek.

    

  Podľa Islamského štátu sú v Európe tisícky „osamelých levov“ pripravené zabíjať civilistov neustále. Nashir varoval špecificky ľudí v USA, Rusku, Francúzsku, Británii, Kanade, Belgicku a Austrálii pred útokmi, ktoré budú prichádzať denne.

   

  Varovanie prichádza krátko po tom, čo ISIS vo svojom magazíne oznámil, že pozornosť Islamského štátu sa presúva na útoky v USA a Európe čiže na „križiackej pôde“.  Naposledy traja teroristi zabili v Londýne osem ľudí a desiatky ďalších zranili.

   

  Bezpečnostní odborníci už pred pár mesiacmi začali upozorňovať na to, že Islamský štát, ktorý v Iraku a Sýrii vojensky prehráva presunie svoju pozornosť do Európy a USA. Útokmi v západných krajinách chce ISIS ukázať silu pred svojimi priaznivcami. Pred pár dňami aj predseda parlamentu Danko navrhol zvýšiť bezpečnostné opatrenia aj na Slovensku. Podľa analytikov však Slovensko zatiaľ v hľadáčiku teroristov nefiguruje. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku