FAKT24


sviatok má , zajtra

  UTAJENÉ VZŤAHY

  PUTIN v priamom prenose: Aj Comeymu môžeme ponúknuť azyl!

  16.06.2017 00:10 / správy google+ twitter facebook

  Podľa ruského prezidenta sa Comey zachoval skôr ako ľudskoprávny aktivista a nie ako šéf bezpečnostnej agentúry. Putin ho ironicky prirovnal k Edwardovi Snowdenovi, americkému whistleblowerovi, ktorému Rusko poskytlo azyl.

  Vladimir Putin lupa
  Putin prirovnal Comeyho vo štvrtok ironicky k Edwardovi Snowdenovi. | sita

  Rusko môže v prípade potreby poskytnúť azyl bývalému šéfovi americkej FBI Jamesovi Comeymu. Počas niekoľkohodinového živého vysielania, v rámci ktorého odpovedal na otázky občanov, to vo štvrtok vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Comey bol pritom z postu šéfa FBI odvolaný podľa jeho vlastných slov práve preto, že sa snažil odkryť utajené vzťahy medzi ruským vedením a ľuďmi z najbližšieho okolia amerického prezidenta Donalda Trumpa.

    

  Putin Comeyho vo štvrtok ironicky prirovnal k Edwardovi Snowdenovi, známemu americkému whistleblowerovi, ktorému Rusko poskytlo azyl a podľa prevládajúceho názoru západných médií ho zneužíva na svoju propagáciu. "Vyzerá naozaj zvláštne, keď šéf bezpečnostnej agentúry nahráva svoju konverzáciu s vrchným veliteľom (Trumpom) a potom ju odovzdáva cez svojho priateľa médiám," vyhlásil vo štvrtok Putin.

   

  Ruský prezident tak Comeymu vyčíta viac-menej to isté ako americký prezident Trump. Ten Comeyho obvinil, že si výroky na jeho adresu vymýšľa a odkázal mu, že by si mal priať, aby sa ich vzájomné rozhovory v Bielom dome nenahrávali. Americkí novinári odvtedy Trumpa vyzývajú, aby nahrávky ich rozhovorov, ak existujú, zverejnil. Biely dom však tvrdí, že žiadne také nahrávky v skutočnosti nemá.

   

  "Aký je rozdiel medzi bývalým riaditľom FBI a pánom Snowdenom?" pýtal sa vo štvrtok Putin. "On je skôr ľudskoprávnym aktivistom obhajujúcim určité stanovisko, než šéfom bezpečnostnej agentúry," analyzoval Comeyho ruský prezident. "Ak bude v tejto súvislosti čeliť nejakému prenasledovaniu, sme pripravení poskytnúť azyl aj jemu," vyhlásil Putin.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku