FAKT24


sviatok má , zajtra

  TRAGÉDIA

  V. BRITÁNIA: VEĽKÉ OBAVY! Polícia nedokáže identifikovať všetky obete požiaru

  16.06.2017 11:50 / správy google+ twitter facebook

  Úrady zatiaľ potvrdili 17 mŕtvych, no očakávajú, že tento počet bude ešte stúpať, pričom najhoršie obavy hovoria o viac ako 60 obetiach.

  požiar budova lupa
  Požiar v Grenfell Tower nahlásili v stredu o 00:54 miestneho času. | sita

  Londýnska polícia upozornila, že niektoré z obetí stredajšieho požiaru obytnej budovy v severnom Kensingtone možno nikdy nedokážu identifikovať a zároveň oznámila, že začala vyšetrovanie tragédie. Záchranné zložky čaká tretí deň prehľadávania trosiek 24-poschodovej Grenfell Tower, kde pátrajú po ďalších obetiach.

    

  Úrady zatiaľ potvrdili 17 mŕtvych, no očakávajú, že tento počet bude ešte stúpať, pričom najhoršie obavy hovoria o viac ako 60 obetiach. Podľa veliteľa Metropolitnej polície Stuarta Cundyho sa v čase vypuknutia požiaru v budove nachádzalo niekoľko stoviek ľudí, no dúfa, že počet mŕtvych nedosiahne trojciferné číslo. Predbežne identifikovali šesť obetí.

   

  Požiar v Grenfell Tower nahlásili v stredu o 00:54 miestneho času (01:54 stredoeurópskeho letného času). V budove, ktorú postavili v roku 1974, sa nachádzalo 127 bytov. Podľa britských médií sa obyvatelia vežiaka, ktorý nedávno prešiel rekonštrukciou, dlhodobo sťažovali na nevyhovujúce bezpečnostné opatrenia a protipožiarnu ochranu. Ešte vo štvrtok úrady informovali, že hospitalizovaných je stále 35 ľudí, z ktorých 15 je v kritickom stave.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: požiar, tragédia
  Komentáre k článku