FAKT24


sviatok má , zajtra

  DRAHÝ BENZÍN

  Tankujeme najdrahšie! Slováci sa naštvali a ročne vládu pripravia o 250 miliónov. PREHĽAD kde natankujete najlacnejšie.

  29.07.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Ceny benzínu na Slovensku klesli. To, čo znie ako dobrá správa je však v skutočnosti výsmech do tváre slovenským motoristom. Tí totiž liter najpopulárnejšieho 95-oktánového benzínu tankujú za cenu 1,24 eura za liter. No a u všetkých našich susedov natankujete lacnejšie.

  auto lupa
  Opatrnosť je pri nákupe vozidla najdôležitejšie | Shutterstock

  Najviac sa Slovákom oplat ísť natankovať na Ukrajinu, kde podľa portálu mototuristika.sk stojí liter benzínu 0,84 eura. V prípade plnej 50-litrovej nádrže tak slovenský motorista ušetrí až 20 eur. V Mádarsku je cena 1,09 eura. Na plnej nádrži sa však dá ušetriť takmer osem eur. Podobne môžu motoristi ušetriť aj pri tankovaní v Rakúsku približne šesť eur.

    

  Pravda je taká, že čoraz viac slovenských motoristov tankovanie v zahraničí využíva. Cena nášho benzínu a nafty je totiž vyššia vďaka vyššej spotrebnej dani, ktorú určuje vláda. A Robert Fico znížiť spotrebnú daň na pohonné hmoty dlhodobo odmieta. Slováci, ktorí bývajú v blízkosti hranice, preto chodia tankovať do zahraničia.

   

  Vďaka takejto benzínovej turistike vláda ročne podľa odborníkov, ktorých citujú Hospodárske noviny prichádza až o 250 miliónov eur. Väčšina turistov navyše cestu do zahraničia využije aj na nákup potravín. Ak cestujú do Rakúska môžu navyše kúpiť potraviny a pracie prášky kvalitnejšie ako sú tie, ktoré sa privážajú k nám. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku