FAKT24
  RUSKÁ ARMÁDA

  Putinova nová zbraň. Stíhačky dostanú laserové zbrane

  01.08.2017 07:00 / správy google+ twitter facebook

  Ruská armáda ohlasuje nové vylepšenie. Putinovi generáli oznámili, že na novú generáciu stíhačiek budú nainštalované silné lasere, ktoré budú ničiť nepriateľské strely.

  Ruský prezident Vladimir Putin lupa
  Ruský prezident Vladimir Putin | SITA

  Ruská armáda chce laser používať na obranné účely. Strely zem-vzduch a vzduch-vzduch, ktoré sa používajú proti stíhačkám, sú totiž vybavené navádzacím systémom. A ruská armáda tvrdí, že má k dispozícii laserový systém, ktorý práve tento navádzací systém vyradí z prevádzky.

    

  Vďaka zničenému navádzaciemu systému nebudú strely schopné zasiahnuť svoj cieľ. “Už máme laserový ochranný systém nainštalovaný na vrtuľníkoch a lietadlách. Teraz však hovoríme o vývoji laserového systému, ktorý bude schopný fyzicky zničiť útočiace strely. V podstate budeme schopný spáliť “oči” týchto rakiet,” povedal pre agentúru TASS ruský armádny dôstojník Vladimír Michejev.

   

  Informácie o ruskej armáde a laseroch sa objavujú čoraz častejšie. Na to či však Rusi disponujú “zázračnou” zbraňou, ktorá zničí rakety nepriateľa, si však musíme počkať. Uvidíme, či sa nová zbraň objaví aj v boji. Zatiaľ je to iba bombastická správa ruských médií.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: armáda, Rusko
  Komentáre k článku