FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRIŠIEL VYPOVEDAŤ

  ŠOKUJÚCE rozhodnutie Bašternáka: Vypovedal na polícii, bude platiť! K čomu sa priznal?

  18.08.2017 13:45 / správy google+ twitter facebook

  Podnikateľ Ladislav B. vo štvrtok vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre. Informoval o tom spravodajský portál pluska.sk s tým, že pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť.

  Bašternák lupa
  Ladislav Bašternák | www.topky.sk

  Portál pripomína, že podnikateľ čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného. Polícia ho v tomto prípade obvinila ešte v marci tohto roka. Portál vysvetľuje, že uplatnenie inštitútu účinnej ľútosti umožňuje Trestný zákon.

    

  V praxi to znamená, že ak obvinený dodatočne zaplatí daň a poistné, trestnosť trestného činu zaniká. Ladislav B. podľa portálu teda zaplatí dva milióny eur a vyšetrovateľ ho zbaví obvinenia. Podnikateľ cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur.

   

  Skutočná suma však vraj bola nižšia. Podľa vyšetrovateľa si tak podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur, dodáva portál.

   

  Čo na to strana SaS?

  Sme nemilo prekvapení, že polícia ako prvá neinformovala verejnosť, že podnikateľ Ladislav Bašternák si mal pred vyšetrovateľom uplatniť účinnú ľútosť, čím sa snaží vyhnúť trestu za daňový podvod. Túto závažnú informáciu sme sa dozvedeli z médií. Snaha o uplatnenie inštitútu účinnej ľútosti však znamená, že sa podnikateľ Bašternák  priznal k daňovým machináciám a to, o čo obral štát, je teraz ochotný dodatočne zaplatiť. Podnikateľ Bašternák sa síce môže snažiť z potrestania vykúpiť, ale premiér Robert Fico nemá už žiaden argument, ktorým by obhájil zotrvávanie v Bašternákovom byte v bytovom komplexe Bonaparte. Strana Sloboda a Solidarita ho preto žiada, aby verejnosti oznámil, kedy sa z bytu konečne vysťahuje. Bašternákova snaha o uplatnenie účinnej ľútosti rovnako kompromituje ministra vnútra Roberta Kaliňáka a najmä podivuhodné obchody, ktoré s pochybným podnikateľom uzatváral. Je to ďalší dôvod na jeho odchod z funkcie.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku