FAKT24
  SHMÚ VARUJE

  POZOR! Sever Slovenska je v ohrození. Hrozia vysoké škody!

  19.08.2017 13:15 / správy google+ twitter facebook

  Počasie na Slovensku opäť hrozí škodami. SHMÚ varuje na sobotu a nedeľu a pred silnými zrážkami, ktoré môž dosiahnuť až 80 milimetrov. Podľa meteorológov je pravdepodobnosť škôd vysoká. Ohrozených je až 18 okresov.

  vystrahy lupa
  vystrahy SGMÚ | shmu.sk

  Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal 2. stupeň výstrahy pred intenzívnym dažďom, pri ktorom môže spadnúť 50 az 80 milimetrov zrážok. Výstraha platí pre sever Slovenska, a to od okresov Púchov až po Kežmarok, a ďalej pre sever stredného Slovenska (okresy Banská Bystrica a Brezno). Druhý stupeň výstrahy je vyhlásený oddnes od 16:00 až do nedele polnoci.

    

  Prvý stupeň výstrahy pred dažďom, pri ktorom môže spadnúť 30 až 50 milimetrov zrážok, vydal SHMÚ pre okresy Trenčín, Ilava, Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Zlaté Moravce, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Krupina, Zvolen a Detva. Pre juh stredného Slovenska a juh východného Slovenska je vyhlásená výstraha 1. stupňa pred vysokými teplotami, ktoré môžu vystúpiť až 33 stupňov Celzia.

   

  Druhý stupeň výstrahy predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, predpokladaný úhrn zrážok je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerný a pravdepodobnosť škôd je vysoká.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku