FAKT24


sviatok má , zajtra

  VOJNA S DROGAMI

  Prezident šokuje: Zabite každého idiota, ktorý sa nevzdá!

  30.08.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Filipínsky prezident Rodrigo Duterte je známy svojou drsnou rétorikou a drsnými činmi v boji proti drogovým dílerom. Najnovšie policajtom odkázal, že môžu zabiť “idiotov, ktorí násilne vzdorujú zatknutiu”.

  Filipínsky prezident lupa
  Rodrigo Duterte je vskutku rázny politik. | Twitter Rodrigo R. Duterte

  Duterte mal prejav k policajtom a poriadne sa rozohnil. “Vašou úlohou je prekonať odpor tých, ktorých zatýkate. A ak je tento odpor násilný, tak tých idiotov môžete zabiť. To je môj rozkaz pre vás,” povedal Duterte iba pár dní po tom, čo protidrogová jednotka zabila 17-ročného Kiana Delosa Santosa. Duterte však v prejave dodal, že polícia musí dodržiavať zákon a nemôže niekoho len tak zavraždiť.

   

  Duterte spustil vražednú kampaň proti drogovým dílerom v júni minulého roka po tom, čo zvíťazil v prezidentských voľbách. Vo svojej kampani sľuboval práve razantný postup voči dílerom drog. Pri vojne s drogami už zahynuli tisícky ľudí a Duterteho postup kritizujú viaceré medzinárodné organizácie.

    

  Odpor Filipínčanov spôsobilo práve zavraždenie sedemnásťročného Delosa Santosa, ktorého podľa svedka policajt odtiahol do tmavej uličky, kde ho popravil strelou do hlavy. Výpoveď svedka potvrdzujú aj zábery priemyselnej kamery. Na pohreb 17-ročného chlapca prišlo viac ako 3000 ľudí, ktorí volali po vyšetrení jeho vraždy. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku