FAKT24


sviatok má , zajtra

  FILMOVÉ OCENENIE

  Filmový festival v Benátkach: Zlatého leva získal fantasy triler The Shape of Water

  10.09.2017 21:30 / správy google+ twitter facebook

  Zlatého leva za najlepší film na tohoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach získal fantasy triler The Shape of Water (Tvar vody) od režiséra Guillerma del Tora.

  Zlatého leva za najlepší film získal The Shape of Water. lupa
  Zlatého leva za najlepší film získal The Shape of Water. | Google

  Mexický režisér, známy pre svoje gotické horory, povedal, že cenu symbolicky venuje všetkým mladým latinskoamerickým filmárom. Cenu za najlepšieho herca si odniesol Palestínčan Kamal Bašá za úlohu v dráme The Insult (Urážka), Britku Charlotte Rampling vyznamenali ako najlepšiu herečku za jej výkon vo filme Hannah. Veľkú cenu poroty si odniesol izraelský režisér Samuel Maoz za snímku Foxtrot, strieborného leva získal francúzsky režisér Xavier Legrand za drámu Jusqu'? la Garde (Starostlivosť o dieťa).

    

  Film The Shape of Water je o mladej upratovačke, ktorá sa zblíži s tajomným vodným tvorom. Zahrali si v ňom Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins či Octavia Spencer. Snímka patrila medzi favoritov festivalu.

   

  Guillermo del Toro vo svojich filmoch rád využíva rozprávkové a hororové prvky, fascinujú ho rôzne príšery a potrpí si na vizuálnu stránku. Často spolupracuje s hercami Dougom Jonesom či Ronom Perlmanom. Na konte má temné fantasy filmy v španielčine ako Diablova chrbtica (2001) či Faunov labyrint (2006), ale aj mainstreamové akčné snímky ako Blade 2 (2002), Hellboy (2004), Hellboy 2: Zlatá armáda (2008), Ohnivý kruh (2013) či gotický horor Purpurový vrch (2015). Za scenár Faunovho labyrintu ho v roku 2007 nominovali na Oscara.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku