FAKT24


sviatok má , zajtra

  OSTRÁ HÁDKA

  Fico novinárom: Nenávidíte túto vládu! Nemal by som sa s vami baviť!

  12.09.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Robert Fico zažehnal vládnu krízu a rozhodol sa, že sa odreaguje na svojich úhlavných nepriateľoch - novinároch. Premiér tentokrát neurážal opozičných lídrov, ale zobral si na mušku novinárov. A začala poriadne ostrá hádka.

  fico lupa
  Premiér Fico novinárov uráža rád. | sita

  Všetko začala otázka redaktorky televízie Joj Jany Krescanko-Dibákovej či súčasná vláda po zažehaní krízy vydrží dva a pol roka. “Mal som pocit ako americký generál v Afganistane, ktorého sa novinári pýtajú “Vyhráte túto vojnu alebo nevyhráte?”, začal svoju odpoveď Fico a potom prešiel do útoku: “Pani redaktorka medzi nami je principiálny rozdiel. Vy túto vládu nenávidíte. Je to preukázané tým, že ste riadená opozičnými poslancami. Prepáčte, že to hovorím, ale musím to hovoriť,” povedal Fico, ktorý narážal na prepisy SMS správ medzi Krescanko-Dibákovou a opozičným poslancom Gáborom Grendelom. Tie zverejnil kontroverzný podnikateľ Marián Kočner.

     

  Krescanko-Dibáková sa voči Ficovmu útoku ohradila. “Pán premiér riadiť sa konšpiráciami a fabuláciami pána Kočnera. Vy na mňa osobne útočíte,” povedala redaktorka JOJ. “Tu sa prevalila aféra kedy časť novinárov bola priamo riadená opozičnými politikmi a vy patríte medzi nich,” pokračoval v útoku Fico. 

   


  Do hádky sa napokon zapojil aj redaktor magazínu .týždeň Eugen Korda. "Nervózny ste vy pán premiér. Ste nervózny, lebo sa vám to sype pod rukami. Obviňujete redaktorku z niečoho, čo je na žalobu. Ako si to vôbec môžete dovoliť? To by ste sa mohli hanbiť pán premiér,” povedal Ficovi Korda. Ten mu iba krátko odpovedal: “Keď vám teraz zacitujem, čo ste na mňa povedali, vôbec by som sa s vami nemal baviť.”

  Šulko | fakt24.sk

  Komentáre k článku