FAKT24


sviatok má , zajtra

  FUNKCIA

  Lajčák už je predsedom Valného zhromaždenia OSN. Zložil sľub

  12.09.2017 12:01 / správy google+ twitter facebook

  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák zložil v pondelok 11. septembra v New Yorku slávnostný sľub predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN (VZ OSN), v ktorom sa okrem iného prihlásil k tomu, že si bude plniť povinnosti a vykonávať funkcie zverené ako predsedovi Valného zhromaždenia OSN v súlade s Chartou OSN „bez toho, aby som požadoval alebo prijímal akékoľvek inštrukcie vo vzťahu k výkonu svojej funkcie od niektorej vlády alebo subjektu mimo OSN“.

  Lajčák lupa
  Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák nemôže byť ľahostajný k tomu, čo sa deje a nemôže skryť svoje sklamanie a rozhorčenie zároveň. | Archív Fakt24.sk

  Lajčák sa stal druhým predsedom Valného zhromaždenia OSN, ktorý zložil pri prevzatí funkcie tento sľub, ustanovený rezolúciou z 13. septembra 2016 nazvanou Revitalizácia práce Valného zhromaždenia, ktorá tiež stanovila etický kódex predsedu VZ OSN.

   

  Tohtoročné zasadnutie Valného zhromaždenia OSN sa začína dnes a potrvá do 17. septembra 2018. Zaoberať sa bude okrem iného posilnením globálneho prístupu k riadeniu migrácie, tvorbou komplexných prístupov na udržanie mieru a prevenciu konfliktov a reformou bezpečnostného a rozvojového piliera OSN a manažmentu organizácie. Tradične posúdi široké spektrum politických, hospodárskych, sociálnych a environmentálnych otázok.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku