FAKT24


sviatok má , zajtra

  PARLAMENT

  Rodičia 25 eur nedostanú! Parlament neschválil špeciálny prídavok na dieťa.

  19.09.2017 14:00 / správy google+ twitter facebook

  Parlament neposunul do druhého čítania návrh novely zákona o prídavku na dieťa od poslancov NR SR za hnutie Sme rodina. Opozičné hnutie navrhovalo zaviesť mimoriadny prídavok na dieťa v sume 25 eur. Rodičia nezaopatrených detí by mali na takúto dávku nárok každoročne v septembri pri nástupe detí do školy. Prvýkrát by rodičia mimoriadny prídavok na dieťa dostali budúci rok v septembri.

  Petra Krištúfková lupa
  Snaha o zvýšenie príspevku Krištúfkovej nevyšla. | Facebook P. Krištúfková

  Do ďalšieho legislatívneho procesu sa nedostal ani ďalší legislatívny návrh od poslancov za hnutie Sme rodina, ktorým bol návrh novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Novelou zákona by sa rozšírili možnosti poberania príspevku za osobnú asistenciu aj pre rodičov a rodinných príslušníkov. Podľa poslankyne NR SR za hnutie Sme rodina Petry Krištúfkovej by sa tak odstránila diskriminácia rodičov a rodinných príslušníkov osôb so zdravotným postihnutím, ktorí v súčasnosti nemôžu byť osobnými asistentmi pre svoje deti, resp. príbuzných.

   

  Hnutie Sme rodina tiež chcelo chrániť práva dlžníka pred záložným veriteľom. "Cieľom predloženého návrhu zákona je ochrániť právo dlžníka, občana Slovenskej republiky, pred záložným veriteľom, ktorý sa chce domáhať uspokojenia zo zálohu premlčanej pohľadávky, a tým zabrániť podvodným konaniam pri realizovaní dobrovoľných dražieb," odôvodnili poslanci NR SR za hnutie Sme rodina v dôvodovej správe. Návrh novely Občianskeho zákonníka, ktorý predložili poslanci Boris Kollár, Milan Krajniak, Peter Pčolinský, Adriana Pčolinská a Peter Štarchoň, snemovňa nepodporila.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku