FAKT24
  ÚTOK V USA

  Streľba na koncerte! 58 mŕtvych a viac ako 500 zranených! Polícia zabila útočníka!

  02.10.2017 08:11 / správy google+ twitter facebook

  Americkým Las Vegas otriasol v noci z nedele na pondelok teroristický útok. Strelec zaútočil na country festival a pred kasínom Mandala Bay priamo v centre mesta. Polícia zneškodnila útočníka, ktorým bol 64-ročný Američan Stephen Paddock. Bezpečnostné orgány zatiaľ potvrdili 58 obetí!

  Las Vegas lupa
  Zranení ľudia. | sita/ap

  Prvé správy hovoria o strelcovi na country festivale v Las Vegas. Akciu s názvom Route 91 Harvest Festival prerušili pre intenzívnu streľbu, ktorú na videách zachytilo viacero účastníkov. Polícia potvrdila, že útočníka zabila. A neskôr oznámila, že za streľbu bol zodpovedný iba jeden muž, ktorého zneškodnila. Je pravdepodobné, že muž strieľal zo strechy hotela Mandala Bay. Podľa hovorcu miestnej polície je na mieste tragédie a v nemocniciach 58 obetí. Lekári navyše ošetrujú viac ako päť stoviek zranených.

   

  Ako naznačujú videá zo sociálnych sietí, na ktorých vidno ľudí utekajúcich z miesta činu, páchateľ strieľal z automatickej zbrane. "Počul som najmä výstrely, veľa výstrelov. Myslel som si, že niekto brzdil, ale keď som zišiel po schodoch, videl som utekajúcich ľudí, ktorí hľadali svoje rodiny," uviedol očitý svedok Bryan Heifner ubytovaný v hoteli oproti Mandalay Bay. "Hneď som išiel naspäť do svojej izby, zamkol sa a zhasol svetlá," dodal. 

   

  K útoku sa vyjadril aj americký prezident Donald Trump. "Vyjadrujem sústrasť a sympatie obetiam a ich rodinám z tejto hroznej streľby v Las Vegas. Boh vás žehnaj," napísal Trump na svoj Twitter.  Ten bude zrejme čeliť tlakom na zavedenie výraznejšej kontroly predaja zbraní.

   

   

  Video courtesy of Drew Akioshi. He was attending the concert at mandalay bay when shooting started. pic.twitter.com/mbyh9Y387q

  — David Sakach (@davidsakach) 2. októbra 2017 " />

   

    

  Správu aktualizujeme.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku