FAKT24
  MASAKER VO VEGAS

  Horor v Las Vegas: Ľudia sa snažili upchať diery po guľkách prstami!

  02.10.2017 19:00 / správy google+ twitter facebook

  Las Vegas zažilo najdesivejší deň vo svojej histórii. Stephen Paddock z okien hotela Mandala Bay zastrelil 58 ľudí a viac ako 500 zranil. Obeťami jeho útoku sa stali návštevníci country festivalu pred hotelom. Účastníci festivalu hovoria o horore, ktorý prežili.

  Las Vegas lupa
  Zranení ľudia. | sita/ap

  Jedným zo svedkov masakru bol účastník festivalu Russell Black. Ten opisuje ako sa ľudia snažili dopraviť zranených do bezpečia a upchávali im diery po guľkách prstami, aby nevykrvácali. “Videl som veľa vojenských veteránov, ktorí sa prepli do bojového módu. Začali zraneným upchávať diery po guľkách svojimi prstami. Videl som ako policajti riskovali životy a stáli ako terče aby prikrčených ľudí navigovali do bezpečia,” opisuje Black hrôzu z Las Vegas pre NBC News.

   

  Black opísal aj moment, keď Paddock začal strieľať na ľudí: “Proste strieľal na dav ľudí. Bolo to nekonečné, mali ste tak 5 až 8 sekúnd, keď prebíjal, aby ste sa presunuli od jedného krytu k druhému.” Na koncerte bola aj Brianna Hendricks. Tá sa však ešte pred masakrom vrátila do svojej izby, ktorá bola práve v hoteli Mandala Bay odkiaľ Paddock strieľal. “Bolo to hrozné. Počuli sme nekonečnú streľbu. Bola som v izbe číslo 135 a počuli sme od polície, že streľba prichádza z izby 137. Vystrieľal najmenej 100 zásobníkov. Trvalo to približne 15 minút,” povedala Hendricks.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Las Vegas, masaker
  Komentáre k článku