FAKT24


sviatok má , zajtra

  ŠTÁTNY ROZPOČET

  Rozpočet: Kaliňák dostane 2,4 miliardy eur!

  04.10.2017 13:45 / správy google+ twitter facebook

  Ministerstvo vnútra by v roku 2018 malo v rámci štátneho rozpočtu disponovať sumou 2,4 miliardy eur. Uvádza sa to v návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok z dielne rezortu financií, ktorý dnes ministerstvo zverejnilo. Oproti tomuto roku tak výdavky ministerstva narastú o 2,91 %.

  Minister vnútra Robert Kaliňák lupa
  Minister vnútra Robert Kaliňák | SITA

  Podľa návrhu rozpočtu je v rámci finančných zdrojov pre rezort vyčlenená suma 1,164 miliardy eur na kapitolu Výchova a vzdelávanie mládeže. Rezort vnútra má totiž vo svojej pôsobnosti zabezpečovanie výchovy a vzdelávania pre deti a žiakov špeciálnych škôl a špeciálnych školských zariadení a tiež škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti obcí, cirkví a náboženských spoločností a súkromných osôb.

   

  Súčasťou tejto kapitoly je napríklad aj zvýšenie ochrany pedagogických a odborných zamestnancov pred infekčnými ochoreniami úhradou časti nákladov na vakcíny proti hepatitíde typu A a B. Čiastka 1,159 miliardy poputuje na oblasť Efektívna a spoľahlivá štátna správa. V rámci tejto čiastky má ísť viac ako 700 miliónov eur na ochranu verejného poriadku, čo zahŕňa napríklad aj ochranu Schengenského priestoru, prevenciu kriminality alebo boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Záchranárske zložky majú zase mať k dispozícii viac ako 108 miliónov eur v rámci podkapitoly záchrana života a zdravia. Suma 103 miliónov eur má byť poskytnutá na fungovanie okresných úradov.

   

  Ministerstvo vnútra SR je gestorom troch medzirezortných programov, ktorými sú Civilné núdzové plánovanie, Ochrana kritickej infraštruktúry a Ďalší rozvoj ochrany obyvateľov SR proti chemickým zbraniam. Finančné prostriedky pre túto oblasť by podľa dokumentu mali predstavovať 352 065 eur. Na spolufinancovanie projektov s podporu Európske únie by mal rezort disponovať celkovou sumou 947 709 eur.

  sita | fakt24.sk

  Témy: rozpočet
  Komentáre k článku