FAKT24


sviatok má , zajtra

  VALKOVA VRAŽDA

  Advokát údajného vraha šokuje: S Valkovou vraždou to bolo inak!

  12.10.2017 14:27 / správy google+ twitter facebook

  Iba pred dvoma dňami sa objavila informácia, že polícia objasnila vraždu prominentného advokáta Ernesta Valka. Vraždiť mal lupič Jozef Radič, ktorého usvedčujú jeho kumpáni. Radosť z objasnenia je však možno predčasná. Advokát údajného vraha totiž tvrdí, že jeho klient Valka nezastrelil.

  Valko lupa
  Ernest Valko | sita

  Rozhovor s advokátom Ladislavom Kurucom priniesol denník SME. A Kuruc hneď na úvod šokuje: “Pán Radič bol vypočutý a priznal sa k účasti na lúpeži. Poprel však, že by zavraždil Ernesta Valka. Za toho, kto vraždil označil Jaroslava K., teda klienta doktora Lipšica.”

     

  Kuruc tvrdí, že svojho klienta bude na súde brániť práve tvrdením o tom, že vrah bol Jaroslav K. Lupiči údajne k Valkovi nešli s úmyslom vraždiť. “Išlo o bežnú lúpež s cieľom získať majetkový prospech. Zatiaľ nie je dôkaz, že by tam išli s úmyslom vraždiť, k tomu výstrelu došlo na základe situácie, ktorá nastala,” dodáva Kuruc.

   

  Podľa Kuruca má teraz polícia k dispozícii dve odlišné verzie prípadu a a vyšetrovanie ukáže to, ktorá z nich je pravdivá. “Kto strieľal musí posúdiť polícia. Povedal by som, že vzhľadom na to, čo odznelo na tlačovej konferencii je Jaroslav K. človek, ktorý chce len získať úľavy. To nie je nič nové,” uzatvára Kuruc. 

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: ernest valko
  Komentáre k článku