FAKT24


sviatok má , zajtra

  HROZNÁ TRAGÉDIA

  Slovenská opatrovateľka v Rakúsku: Viem, prečo museli zomrieť! Takto riskujú naše životy

  14.10.2017 18:00 / správy google+ twitter facebook

  Jedna z najväčších tragédii na cestách. Tak všetci opisujú smrť opatrovateliek, ktoré zahynuli pri ceste domov z Rakúska, kde pracovali. Zubatá kosila v okrese Prievidza dnes o štvrtej hodine ráno. Teraz vyplávali na povrch nové skutočnosti, pre ktoré museli ženy aj so šoférom auta zomrieť.

  Nehoda lupa
  V tomto vraku našli opatrovateľky svoju smrť | Facebook Polícia SR

  Autonehoda sa stala medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi. Zatiaľ z nezistených príčin došlo k čelnej zrážke auta značky Opel Vario a kamióna. Čo sa presne stalo zisťoval znalec na mieste nehody. Okamžite po tejto tragédii sa na sociálnych sieťach rozpútala búrlivá diskusia. Dokonca sa ozvala aj jedna z opatrovateliek, ktorá v Rakúsku pracuje a opísala, ako to celé funguje. 

   

  "Cestujem tiež a stále sa bojím, či prežijem. Tí šoféri idú dve noci a dva dni. On si pospí vpredu, ale...Je to normálne, aby bol niekto za volantom viac, ako 48 hodín? Život nikomu už nikto nevráti, ani zdravie. Je to hazard s našimi životmi. Dopravné spoločnosti nech si vojdú do svedomia," napísala Anna, ktorá pracuje ako opatrovateľka. Tá má s podobným cestovaním bohaté skúsenosti a vie, ako spoločnosti, ktoré prevážajú opatrovateľky fungujú. 

   

  "Nikde sa nepíše o spoločnosti, ktorá auto vyslala na cestu. Itineráre sú tak zle urobené, že ak idete na východ domov, cestujete v aute spolu s ďalšími piatimi ženami - ako sardinky aj 22 hodín, pri vzdialenosti 1350 kilometrov. Popritom niektoré agentúry ešte normálne prikážu, akú dopravu musíte využiť. Čistý biznis. Mali by sa kontrolné orgány zamerať na prepravné spoločnosti. Zamestnávajú totiž ľudí, ktorí absolútne neovládajú mapu Slovenska, nieto Nemecka, či Rakúska. To ide všetko ruka v ruke. Ďalej Prax. Celý tento systém je absolútne zlý," dodáva Anna. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku