FAKT24


sviatok má , zajtra

  TRAGÉDIA PRI PRIEVIDZI

  Čo sa v osudné ráno stalo: Toto sú scenáre, prečo museli opatrovateľky na ceste domov zomrieť!

  15.10.2017 18:30 / správy google+ twitter facebook

  Smrť plná otáznikov. Včerajšia nehoda v okrese Prievidza, pri ktorej zahynulo 7 ľudí a ôsma žena zomrela dnes v nemocnici, zasiahla celé Slovensko. Každý sa pýta, čo sa vlastne stalo, že muselo prísť k takejto hrôzostrašnej autonehode. Prinášame preto 5 scenárov, ako to mohlo vlastne byť.

  nehoda lupa
  Tragická nehoda pri Prievidzi | sita

  Mikrospánok

  Množstvo ľudí v diskusiách, či komentároch sa prikláňa práve k verzii o mikrospánku. Dokonca aj opatrovateľky, ktoré chodia do Rakúska, či Nemecka za prácou hovoria jasne: Šoféri prepínajú svoje sily a robia naraz aj 24 hodinové fušky, kedy jazdia bez prestávky. A práve mikrospánok mohol spôosbiť, že vodič dodávky Milan prešiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim kamiónom. Ženy v aute nemali najmenšiu šancu. Ich automobil skončil na streche zdemolovaný na šrot. Na mieste zomrelo 7 osôb, vrátane šoféra, ôsma žena prehrala svoj boj dnes v nemocnici.

   

  Nebezepčná jazda

  Cesta, na ktorej sa tragédia stala, je úzka a v noci tam často podľa miestnych obyvateľov jazdia šoféri ako blázni. A nielen v noci. Medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi je totiž úsek, kde si každý myslí, ako ho nemôže nič prekvapiť. A opäť sú k dispozícii vyjadrenia nielen obyvateľov, ale najmä žien, ktoré jazdia so šoférmi - hazardérmi. Podľa ich slov často jazdia ako blázni a nerešpektujú nielen povolené rýchlosti, ale ani dopravné značenia. Práve takýto spôsob šoférovania mohol spôsobiť, že Milan precenil svoje schopnosti. Jednak mohol obiehať auto pred ním, neodhanúť vzialenosť od protiidúceho kamióna a prišlo tak k čelnej zrážke. Rovnako mohol jazdiť rýchlo a nadránom dostať na vlhkej vozovke šmyk, prejsť do protismeru a čelne sa zraziť s kamiónom. V prípade nebezpečnej jazdy je možností viacero. 

   

  Zver na ceste

  Nešťastie. mohla spôsobiť aj obrovská náhoda. Keďže sa cesta nachádza v okolí prírody a lesov, zatúlaná zver mohla jednoducho skočiť Milanovi do cesty. Ten sa chcel následne vyhnúť zrážke, no nevšimol si, že oproti nemu sa rúti kamión. Prišlo tak k fatálnej situácii, ktorú nikto nemusel v konečnom dôsledku zaviniť. Táto verzia je však najmenej pravdepodobná. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku