FAKT24


sviatok má , zajtra

  TRAGÉDIA NA CESTE

  Pravda o šoférovi z dodávky smrti: Kto bol Milan, ktorý viezol opatrovateľky z Rakúska? Toto sú obete obrovskej tragédie...

  16.10.2017 02:15 / správy google+ twitter facebook

  Kto bol šofér, ktorý riadil dodávku? Je na vine on? Dostal mikrospánok? To sa dnes pýta celé Slovensko. Milan B. (54), ktorý zahynul spolu so 7 ženami pri dopravnej nehode v okrese Prievidza, nebol povolaním šofér. Všetci si ho pamätajú inak.

  Šofér Milan lupa
  Šofér Milan | FACEBOOK Milan Benčej

  Milan pochádzal z Michaloviec na východe Slovenska. Tam ho však nepoznali ako šoféra mikrobusu, ale skôr ako fotografa. Práve fotenie bolo nielen jeho koníčkom, dlhé roky tiež jeho prácou, ktorá ho živila. Prečo sa teda upísal práci za volantom? Dôvody treba hľadať v jeho neľahkej životnej situácii. "Poznali sme Milanka skôr ako fotografa, keďže sa dlho venoval práve tejto profesii. Neskôr však kvôli vážnym zmenám v osobnom živote, nastúpil do rakúskej prepravnej agentúry a vozil opatrovateľky z východu. Aj sa mi občas posťažoval, že je to náročné na psychiku. Tu na východe si však nemôžeme vyberať, keď niet roboty," povedal pre portál pluska.sk jeho kamarát. 

   

  A práve otáznikov okolo Milana je viac ako dosť. Napriek tomu, že sa mnohí ľudia prikláňajú k teórii, že došlo k mikrospánku vodiča dodávky, jeho známi si ho zastávajú. "Bol naozaj zodpovedný. Neverím tomu, že by si sadol za volant a išiel na cestu, ak by bol unavený. Nebol ten typ, ktorý by hazardoval so životom," napísala nám jedna z jeho známych, ktorej prekáža, ako všetci ukazujú prstom na jej kamaráta, ktorý sa nemôže bránniť. Jediný, kto prežil jednu z najtragickejších nehôd na Slovensku, je šofér kamióna. Ten však po zdravotnom personále v nemocnici odkázal, že sa k celej situácii nebude vyjadrovať. 

   

  Tragická autonehoda, ktorá má 8 obetí sa stala v sobotu ráno po štvrtej hodine. "Z doposiaľ nezistených príčin došlo k čelnej zrážke obidvoch vozidiel. Jej následky sú fatálne," povedala krátko po nehode trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová a dodala: "Dychová skúška ktorej sa vodič kamióna podrobil bola s negatívnym výsledkom. Vodičovi dodávky bude odobratá krv na súdnej pitve. Škoda na vozidlách a na prepravovanom náklade bola predbežne vyčíslená na 110-tisíc eur. Na miesto bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze začal trestné stíhanie v veci zločinu všeobecného ohrozenia. Príčina a miera zavinenia tejto dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania."

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku