FAKT24


sviatok má , zajtra

  VRAŽDA V BRATISLAVE

  Vrah futbalistu Braňa opäť na mieste ohavnej vraždy: Šokujúci nález v kanále!

  21.10.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Vražda futbalistu Branislava († 37), ktorá pred dvomi týždňami otriasla celým Slovenskom, odhaľuje stále nové a nové desivé detaily osudnej noci. Tentoraz sa policajti vydali opäť na miesto činu.

  Vražda Branislava lupa
  Nishit sa musel vrátiť na miesto činu | Facebook Polícia SR

  Spoločne s nimi prišiel do centra hlavného mesta aj Ind Nishit, ktorý zaútočil nožom na bezbranného a nevinného Branislava je momentálne vo väzbe. Polícia stále objasňuje nechutný čin, ktorého sa Ind dopustil. Preto sa museli muži zákona spoločne s vrahom vrátiť na miesto, kde sa všetko odohralo. Nishit popísal podrobne, ako došlo k vražde, ktorá šokovala doslova celé Slovensko. 

   

  Podľa polície mal dobodaný Braňo štyri rany v oblasti hlavy. Dve na krku a dve v okolí uší. Žiaľ, ani svedkovia, ani privolaní záchranári mu už pomôcť nedokázali. Celý spor vyvrcholil pre banálny taxík. Nishit sa chcel podľa všetkého dostať do vozidla, ktoré patrilo Braňovi a jeho kamarátovi. Tento týždeň sa uskutočnila rekonštrukcia vraždy. V centre Bratislavy sa objavili muži zákona spoločne s Indom Nishitom. "Previerky sa v centre Bratislave zúčastnili policajti spoločne s obvineným Nishitom T.," napísala polícia na sociálnej sieti. Ind ukázal zároveň na kanál, kde mal odhodiť nôž, keď odchádzal z miesta tragédie. Polícia nepovedala, či išlo o vražednú zbraň. Ak sa preukáže Nishitova vina, hrozí mu basa na 15-20 rokov.

   

  Sudca Nishita poslal do väzby, kde čaká na svoj ortieľ. Ind, ktorý mal slovenské občianstvo sa narodil 16. mája 1980 v Indii. Práve v jeho rodnej krajine sa pred 13 rokmi zosobášil so Slovenskou Luciou. V Indii žili ešte tri rok, no v marci 2013 požiadal Nishit o slovenské občianstvo. Následne sa v máji 2015 stal slovenským občanom, o mesiac neskôr dostal aj občiansky preukaz nášho občana. Po vražde Braňa sa strhla búrlivá diskusia o tom, či mu malo byť občianstvo vôbec pridelené.

   

  "Menovaný spĺňal všetky podmienky k udeleniu štátneho občianstva Slovenskej republiky na manželstvo so štátnou občiankou Slovenskej republiky. Boli vyžiadané potrebné stanoviská od dotknutých štátnych orgánov a všetky náležité postupy boli dodržané. Podľa previerok menovaný Nishit T. nebol trestaný. Dňa 25. mája 2015 prevzal listinu o udelení štátneho občianstva Slovenskej republiky, a tým sa stal štátnym občanom Slovenskej republiky. Spolu s manželkou pracoval v IT spoločnosti. U nás trestaný nebol," povedala Michaela Paulenová z ministerstva vnútra.  

  Štefan Šperka | fakt24.sk

  Komentáre k článku