FAKT24


sviatok má , zajtra

  MILIÓNY V LUFTE

  Ďalší prúser za milióny! Štátne mapy nepoznajú nové cesty.

  25.10.2017 10:00 / správy google+ twitter facebook

  Štát má ďalší problém za milióny eur. Tentokrát ide konkrétne o 14 miliónov eur a Národný systém dopravných informácií (NSDI). Ten má fungovať podobne ako svetoznáma aplikácia Waze a informovať vodičov o problémoch a obmedzeniach na cestách. Má to však háčik. Miliónový štátny systém nepozná nové úseky ciest.

  NSDI lupa
  Systém NSDI | odoprave.info

  Podľa portálu Živé.sk napríklad pri používaní webu a aplikácie napríklad neuvidíte nový úsek D3 Svrčinovec - Skalité. Po ceste pritom vodiči jazdia už od júna tohto roka. Rovnako v aplikácii nenájdete úsek R2 Zvolen východ - Pstruša alebo obchvat Brezna či tzv. malý obchvat Prešova.

   

  Komerčná konkurencia štátnej appky pritom nové úseky ciest už do svojich produktov zahrnula. Nájdete ich v Google Maps, bezplatnej navigácii Waze a tiež v HERE WE GO. „Dodávateľmi mapových podkladov pre NSDI sú Slovenská správa ciest, Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky a Eurosense, s.r.o.,“ uvádza sa v stanovisku ministerstva dopravy pre Živé.sk.

   

  Štát za svoju dopravnú aplikáciu zaplatil približne 14 miliónov eur. Za údržbu navyše podľa Denníka N platí ročne 1,5 milióna eur. Za túto sumu už by sa mohol nájsť niekto, kto nahodí pár nových úsekov. 

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: NSDI
  Komentáre k článku