FAKT24
  ÚTOK V NEW YORKU

  Teror v New Yorku: Hlásia mŕtvych! Muž dodávkou vpálil medzi ľudí!

  31.10.2017 20:42 / správy google+ twitter facebook

  Šialenec vyčíňal v New Yorku. Tamojšia polícia potvrdila, že zatiaľ neznámy strelec postrelil viacero ľudí. Podľa najnovších informácií si incident vyžiadal už 8 obetí.

  BOL ÚTOK V NEW YORKU TERORISTICKÝM ČINOM? lupa
  BOL ÚTOK V NEW YORKU TERORISTICKÝM ČINOM? | SITA

  Streľba sa odohrala na Manhattane a polícia vyzvala obyvateľov, aby sa miestu vyhýbala. Policajti po streľbe zatkli jedného človeka. Polícia však potvrdila, že podľa informácií, ktoré má k dispozícii, nejde o teroristický útok. 

   

  O streľbe bol informovaný aj starosta New Yorku Bill dde Blasio. Jeho úrad vydal stanovisko, podľa ktorého útok neznamená žiadnu "aktívnu hrozbu". 

   

  AKTUALIZÁCIA: Najmenej ôsmich ľudí zabil a ďalších jedenástich zranil páchateľ, ktorý v utorok narážal do chodcov a cyklistov na cyklistickej trase v New Yorku. Útočníkom bol podľa policajných zdrojov 29-ročný Uzbek Sayfullo Saipov, ktorý žil v Spojených štátoch, živil sa ako vodič a pracoval aj pre službu Uber.

   

  Všetko naznačuje tomu, že šlo o teroristický útok. Páchateľ podľa niektorých správ kričal "Allahu akbar" (Boh je veľký) a k útoku zanechal aj písomné stanovisko. Podľa televízie CNN v ňom píše, že útok vykonal v mene teroristickej organizácie Islamský štát. Podľa iných médií to v jeho správe takto jednoznačne napísané nie je.

   

  Polícia útočníka postrelila a previezla do nemocnice. Je vo vážnom stave, napriek tomu s ním policajti pri prevoze hovorili. Čo im povedal, zatiaľ nie je známe. Medzi obeťami je podľa posledných správ päť argentínskych študentov a jeden Belgičan. Útočník s dodávkou, ktorú si krátko pred útokom vypožičal, narážal aj do školského autobusu a zranil aj dvoch školákov.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: new york
  Komentáre k článku