FAKT24


sviatok má , zajtra

  MASAKER V TEXASE

  Ďalší masaker v USA! Najmenej 26 mŕtvych v texaskom kostole!

  05.11.2017 21:07 / správy google+ twitter facebook

  Ameriku postihol ďalší masaker. Zatiaľ neznámy strelec vtrhol v nedeľu popoludní miestneho času do kostola v texaskom mestečku Sutherland Springs, ktoré sa nachádza približne 50 kilometrov od San Antonia a zastrelil najmenej 26 ľudí. Polícia útočníka zneškodnila.

  Texas lupa
  Miesto masakru. | sita/ap

  Polícia strelca zneškodnila počas jeho úteku v susednom okrese Guadalupe County. Nie je však isté, či strelec spáchal samovraždu alebo ho zabila polícia. Podľa správ miestnych médií je medzi obeťami aj niekoľko detí vrátane dvojročného dieťaťa. 

   

  Polícia prišla aj ku kostolu First Baptist Church, kde sa odohral masaker, pretože ju zalarmoval pracovník benzínovej pumpy. Ten polícii povedal, že počul prinajmenšom 20 výstrelov. Podľa správ miestnej televízie KSAT vošiel strelec do kostola o 11.30 miestneho času a spustil paľbu. V Sutherland Springs žije približne 400 obyvateľov. "Dozvedeli sme sa to od novinárov, ktorí nám volali do obchodu a chceli informácie. Je to hrôza, takýto masaker v kostole. Boli sme na mieste nešťastia, kde je veľa záchranárov a policajtov. Sme zdesení. Nič podobné v takomto malom mestečku nečakáte," povedala majiteľka obchodu v Sutherland Springs Dana Fletcher pre televíziu CNN.

   

  Masaker v texaskom kostole sa odohral približne mesiac po tom, čo strelec zabil 58 ľudí na country festivale v Las Vegas. Koncom septembra sa odohral útok v kostole Burnette Chapel Church of Christ v meste Antioch v Tennessee. Útok si vyžiadal jednu obeť a sedem zranených.

  Šulko | fakt24.sk

  Témy: masaker
  Komentáre k článku