FAKT24
  VÝSMECH OBČANOM

  Superkšeft vo VšZP! Súkromník triedi poštu za 8 miliónov!

  10.11.2017 10:34 / správy google+ twitter facebook

  Zdá sa, že každý nový deň prinesie nový škandalózny kšeft súčasnej alebo minulej vlády Smeru. Najnovšie ide o Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Tá si za 8 miliónov eur najíma súkromnú firmu, ktorá jej triedi poštu. Neskutočné.

  VŠzp lupa
  V poisťovni si naďeľovali odmeny. | SITA

  Na škandalóznu zmluvu upozornil portál Medical News. Podľa toho má Všeobecná zdravotná poisťovňa zmluvu s firmou Dokument Logistics na triedenie a skenovanie pošty. Firma poštu triedi, dokumentuje, skenuje a následne v digitálnej podobe odovzdá poisťovni.

   

  „Primárnym cieľom zavedenia elektronizácie dokumentov neboli personálne úspory, ale sprístupnenie informácií, ktoré do VšZP prichádzajú v papierovej podobe, pre všetkých zamestnancov klientskych pracovísk a administratívy, aby mali jednoduchší prístup k informáciám a mohli rýchlejšie spracovávať požiadavky klientov z ktoréhokoľvek pracoviska,” uviedla hovorkyňa poisťovne Viktória Vasilenková pre denník Plus JEDEN DEŇ.

   

  Poisťovňa na tieto služby vypísala tender v roku 2014. Prihlásili sa dve firmy. Zmluvu na štyri roky dostala Dokument Logistics, ktorá predložila o 30 000 eur nižšiu ponuku. Podľa zmluvy len za rozpojenie zospinkovaných stránok, platí VšZP 483-tisíc eur.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku