FAKT24


sviatok má , zajtra

  KAUZA RUSKOVEJ VRAŽDY

  Kočner vypovedal o “Ruskovej vražde”. Toto som povedal polícii!

  12.11.2017 11:00 / správy google+ twitter facebook

  Pavol Rusko a Marián Kočner majú naozaj poriadne komplikovaný vzťah. V roku 1998 to bol práve Kočner, ktorý napochodoval d Markízy a chcel ju ovládnuť. Teraz vypovedal pred policajným vyšetrovateľom v prípade údajnej objednávky vraždy, ktorú mal v roku 1997 vykonať Pavol Rusko u mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka.

  marián kočner lupa
  marián kočner | sita

  A aj keď má Kočner s Ruskom komplikovaný vzťah, tak jeho výpoveď zrejem Ruskovi veľmi nepoškodí. „V roku 1997 som ja s Pavlom Ruskom a pani Volzovou vôbec nekomunikoval a to som povedal aj vyšetrovateľovi,“ povedal Kočner pre denník Plus JEDEN DEŇ. Kočner tvrdí, že nemal informáciu o tom, že by si Rusko objednal Volzovej vraždu. Kočner odmietol to, že niekto kope do Ruska, keď je na dne a vo väzbe. “Je to hyenizmus,” dodal.

   

  Mikuláš Černák obvinil Pavla Ruska z toho, že si uňho v roku 1997 za 20 miliónov korún objednal vraždu svojej vtedajšej obchodnej spoločníčky Sylvie Volzovej. Rusko mal už za objednávku vraždy zložiť zálohu vo výške pol milióna korún, čo potvrdil ďalší svedok. Ruska z objednávky vraždy usvedčuje Černák a ďalší mafián Miloš Kaštan. Samotný Rusko priznal stretnutie s Černákom, ale tvrdí, že si bol uňho overiť informáciu, či ho niekto nechce zavraždiť. Ruska súd poslal do väzby. Bývalý minister sa odvolal. 

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku