FAKT24
  KAUZA ČERNÁK

  Černák nahlásil zločiny politikov a potom to prišlo: Strach o život!

  13.11.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Mikuláš Černák je momentálne najsledovanejším väzňom na Slovensku. Polícia na základe jeho výpovede poslala do väzby Pavla Ruska. Ukázalo sa, že Černák okrem Ruska obvinil zo zločinov aj ďalšieho politika. Jeho meno však stále nie je známe. A teraz Černákov právnik František Polák hovorí o tom, že Černák si myslí, že ho chceli odstrániť.

  Černák lupa
  Mikuláš Černák | sita

  Všetko začalo tým, že Černákovi začali po jeho výpovediach robiť zle v Ilave. “Začal vypovedať a začali mu vo výkone trestu v Ilave robiť zle, začali mu robiť schválnosti. Dali mu knihu do cely a nezapísali mu ju. Následne mu ju našli a začali ho trestať. Žiadal o premiestnenie od Leopoldova, kde s ním nebol žiadny problém,” hovorí v relácii Pod lampou Polák.

   

  V Leopoldove sa situácia so schválnosťami zmenila, ale Černák mal obavy o svoj život. “Keď nastúpil v Leopoldove, tak po krátkej dobe začal mať veľmi vážne žalúdočné problémy. Zvracal krv, nemohol nič jesť a bolo mu veľmi zle. Odmietli mu urobiť chemické vyšetrenie. Jeho advokát mu zobral sliny a našla sa v nich chemická látka. Mal obavu o vlastný život,” dodáva Černák. Kto teda chcel Černáka odstrániť? Niekto kto má obavy o to, čo ešte bývalý mafiánsky boss môže povedať.

   

  “Rozhodol sa, že bude hovoriť o všetkom čo vie. Má z minulosti skúsenosť, že spomenul dve politické kauzy, ku ktorým vedel rozprávať, jednou z nich bol pán Rusko. Na to mu bolo povedané, v tom období, aby sa do politiky nemiešal, že má dosť svojich vecí,” povedal Polák o výpovedi Černáka, ktorého oznámenie podľa jeho slov odignorovali policajti, ktorí ho vyšetrovali.

   

  Mikuláš Černák obvinil Pavla Ruska z toho, že si uňho v roku 1997 za 20 miliónov korún objednal vraždu svojej vtedajšej obchodnej spoločníčky Sylvie Volzovej. Rusko mal už za objednávku vraždy zložiť zálohu vo výške pol milióna korún, čo potvrdil ďalší svedok. Ruska z objednávky vraždy usvedčuje Černák a ďalší mafián Miloš Kaštan. Samotný Rusko priznal stretnutie s Černákom, ale tvrdí, že si bol uňho overiť informáciu, či ho niekto nechce zavraždiť. Ruska súd poslal do väzby. Bývalý minister sa odvolal.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku