FAKT24
  KAUZA RUSKOVEJ VRAŽDY

  Zvrat v Ruskovom prípade! Vypovedala údajná obeť. A všetko je inak!

  16.11.2017 08:43 / správy google+ twitter facebook

  Zachráni obeť údajného objednávateľa svojej vraždy? V prípade Pavla Ruska vypovedala jeho “obeť” Sylvia Volzová. Jej výsluch trval niekoľko hodín a odzneli na ňom aj fakty, ktoré môžu pomôcť Pavlovi Ruskovi.

  Pavol Rusko lupa
  Pavol Rusko | sita

  Volzová prišla na výsluch pod ochranou detektívov. Podľa denníka Plus JEDEN DEŇ vo svojej výpovedi naštrbila jeden z faktov, ktorý uvádza mafiánsky boss Mikuláš Černák. Ten obvinil Pavla Ruska z toho, že si uňho v roku 1997 za 20 miliónov korún objednal vraždu svojej vtedajšej obchodnej spoločníčky Volzovej. Rusko mal už za objednávku vraždy zložiť zálohu vo výške pol milióna korún, čo potvrdil ďalší svedok. Volzová pred smrťou mala prepísať svoj podiel v Markíze na inú osobu.

   

  A práve tu je problém, na ktorý sa vyšetrovateľ pýtal aj Volzovej. Na prepísanie podielu totiž nestačil iba Volzovej súhlas, ale celú transakciu by musela schváliť ešte Rada pre vysielanie a retransmisiu. A to na výsluchu potvrdila aj Volzová. Znamená to, že keby aj Volzová prepísala svoj podiel na Ruska, tak ten by televíziu nemohol jednoducho ovládnuť. “Výsluch bol veľmi dlhý a veľmi náročný,” povedal Volzovej advokát Roman Kvasnica.

   

  Ruska z objednávky vraždy usvedčuje Černák a ďalší mafián Miloš Kaštan. Samotný Rusko priznal stretnutie s Černákom, ale tvrdí, že si bol uňho overiť informáciu, či ho niekto nechce zavraždiť. Ruska súd poslal do väzby. Bývalý minister sa odvolal.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: pavol rusko
  Komentáre k článku