FAKT24
  VIANOČNÉ TRHY

  Útok teroristov na vianočné trhy v Bratislave? Polícia zvýšila ochranu, aj keď ide o hoax!

  26.11.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Teroristi chystajú útok na vianočné trhy v Bratislave. To je posolstvo hoaxu, ktorý sa šíri na sociálnych sieťach. Aj napriek šíreným výmyslom je však pravda taká, že polícia sprísnila bezpečnostné opatrenia na vianočných trhoch. Prišlo aj na betónové zábrany, ktoré majú zabrániť útoku autom ako sa to stalo pred rokom v Berlíne.

  Trhy lupa
  Polícia postráži vianočné trhy. | FB R. Kaliňáka

  Na internete sa začala šíriť správa, podľa ktorej sa teroristi chystajú zaútočiť na vianočné trhy. “Bolo nejaké dievča s kamarátkou na káve a vedľa nich sedeli Arabi, odišli a zabudli si tam tašku, tak to dievča im tašku zobralo a utekalo za nimi, že si tam zabudli tašku a on sa jej poďakoval a chcel dať peniaze, ale ona nechcela, tak povedal že jej dá jeden darček, zobral papier a na ten jej napísal že “Ďakujem, tento rok nechoď na vianočné trhy v Bratislave”,” píše sa v hoaxe, ktorý sa šíri na sociálnych sieťach. To, že ide o hoax dokazuje aj fakt, že táto príhoda sa šíri vo viacerých verziách, pri ktorých sa mení miesto, kde sa mala odohrať. Navyše pravdepodobnosť, že by prípadný terorista niekomu takto okato prezradil svoj úmysel je nulová.

   

  Aj napriek šíreným nezmyslom však polícia sprísnila bezpečnostné opatrenia na vianočných trhoch v Bratislave. Osadili aj betónové zábrany, ktoré majú znemožniť útok autom na ľudí. O opatreniach na svojom facebookovom profile písal aj minister vnútra Kaliňák: “Asi nie som jediný, kto sa teší na pohár vareného vínka, či punču s rodinou alebo priateľmi na vianočných trhoch. Dnes začínajú tie najväčšie, v bratislavskom Starom Meste. Aj vzhľadom na tragické skúsenosti z iných európskych metropol sa polícia rozhodla sprísniť bezpečnostné opatrenia. Jedným z nich bude osadenie betónových zábran, ktoré znemožnia vniknutiu áut na vianočné trhy. Polícia bude zároveň vo zvýšenej miere hliadkovať aj pri všetkých predvianočných podujatiach, kde sa vyskytuje väčšie množstvo ľudí. Bezpečnosť našich občanov je pred najkrajšími sviatkami v roku na prvom mieste. Je preto pre nás dôležité, aby tieto priateľské stretnutia, na ktoré sa všetci tešíme, prebiehali v pokoji a ničím nerušenej čarovnej atmosfére Vianoc.”

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku