FAKT24


sviatok má , zajtra

  PREČO TAM BOL?

  Odhalili pravdu! Podozrivý balíček z vianočných trhov nesúvisel s terorizmom!

  03.12.2017 20:42 / správy google+ twitter facebook

  Podozrivý balíček obsahujúci klince, ktorý v piatok spôsobil bombový poplach na vianočných trhoch v nemeckom meste Postupim, bol súčasťou vydieračského sprisahania namiereného na doručovateľskú spoločnosť.

  Nemecko lupa
  Polícia odhalila, koho sa týkal podozrivý balíček | SITA

  V nedeľu to oznámil brandenburský krajinský minister vnútra Karl-Heinz Schröter s tým, že cieľom sprisahania bolo vynútiť od spoločnosti DHL milióny eur. Osoba, ktorá balík poslala, je stále na slobode. Úrady sa odmietli vyjadriť o tom, či majú nejaké informácie o identite páchateľa.

   

  Balíček doručili v piatok do lekárne, ktorá sa nachádza neďaleko vianočných trhov. Zásielka obsahovala valcovitý predmet s káblami, batériami a klincami, zariadenie však nemalo zapaľovací mechanizmus. Podľa polície aj napriek tomu mohlo vybuchnúť. Muži zákona balík neskôr zničili pri kontrolovanej explózii. Minulý mesiac podobný balíček doručili aj do firmy vo Frankfurte nad Odrou.

   

  Schröter vysvetlil, že spolu so zariadením bol v balíčku aj list, ktorý vyšetrovateľov naviedol na správu na internete, ktorá vysvetlila sprisahanie a spomínala aj balíček z Frankfurtu nad Odrou. Podľa ministra je pravdepodobné, že sa objavia ďalšie takéto zásielky, preto vyzval verejnosť, aby neotvárala podozrivé balíčky. Polícia v tejto súvislosti spustila špeciálnu telefonickú linku, kam môžu ľudia nahlasovať svoje podozrenia.

   

   

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku