FAKT24


sviatok má , zajtra

  TO MYSLí VÁŽNE?

  Škandál! Richterovu novelu pripravovali Tománkovci z Čistého dňa

  06.12.2017 13:53 / správy google+ twitter facebook

  Prvým čítaním prešiel v parlamente nový zákon o ochrane detí z dielne ministerstva práce. Ako informuje dnes denník Nový Čas, zákon pomáhali pripravovať manželia Tománkovci z kontroverzného resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante. Podľa opozičnej poslankyne Natálie Blahovej (SaS) ide o dopredu dohodnutý biznis na tých najzraniteľnejších.

  Tománek lupa
  Riaditeľ Čistého dňa Peter Tománek | sita

  Ako uvádza Nový Čas, jednou zo zmien je, že sa má vytvoriť nový druh zariadenia a z dnešných detských domovov, krízových stredísk a resocializačných stredísk má vzniknúť jednotné centrum. „Novela smeruje desiatky rokov dozadu naspäť k veľkým a neosobným ústavom. No nesmeruje k tomu, aby detí v detských domovoch ubúdalo,“ vyhlásila Blahová, podľa ktorej ide o silný lobing. „Obrovské centrá, veľa detí, veľa peňazí, málo kontroly,“ doplnila poslankyňa.

   

  „Snažili sme sa, aby sa upravil zákon s poznatkami z praxe. Napríklad aj tým, že treba riešiť sexuálny život klientov,“ povedala pre Nový čas šéfka zariadenia Zuzana Miková Tománková. Podľa jej slo však už manželia s ministerstvom nespolupracujú. „Vnímajú nás ako mor,“ dodala Tománková. „Nevhodnejších ľudí na tvorenie novely si neviem predstaviť,“ zareagovala poslankyňa Blahová. Ministerstvo práce pre Nový Čas uviedlo, že na novele robili desiatky organizácií. „Vytvorí sa nová systémová podpora rodinám v krízových situáciách. Kritika pani poslankyne vychádza z neznalosti veci,“ vyhlásil Richterov hovorca Michal Stuška.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku