FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÉ FAKTY

  Kauza Rusko: Takúto odmenu chcel za svedectvo Černák! Prokurátor všetko preverí.

  11.12.2017 08:00 / správy google+ twitter facebook

  Kauza údajnej objednávky vraždy, ktorej sa mal dopustiť Pavol Rusko, sa opäť zamotáva. Podľa prokurátora chcel Černák za svoje svedectvo odmenu. Prokurátorovi sa navyše nepáči, že Černáka príliš často navštevovali policajti. Chce preto celú vec preveriť.

  Černák lupa
  Mikuláš Černák | sita

  S prekvapujúcim tvrdením prišiel pre televíziu JOJ námestník Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky: “Mal záujem uviesť niektoré skutočnosti závažnej trestnej činnosti pod podmienkou, že bude z našej strany podané dovolanie v jeho prospech. Samozrejme, nie sme obchodníci, takúto dohodu sme odmietli.” Celú situáciu však samozrejme vidí úplne inak Černákov advokát František Polák: “Nikto s Černákom nerobil žiadne dohody o budúcich výhodách, alebo že by mu niekto za to niečo poskytol."

   

  Podľa Šufliarskeho sa Černák po tom, čo nevyšla dohoda s prokuratúrou obrátil na políciu. Policajti za ním počas deviatich mesiacov prišli viac ako 20-krát a preto to chce Šufliarsky preveriť. “Černák v tom období poskytol niektoré informácie policajtom, ktoré pre nich boli cenné pri objasňovaní rôznej trestnej činnosti,” vysvetľuje Polák.

   

  "Hovoríme, že je to vyjednaná spravodlivosť. On niečo poskytne štátu a štát mu za to niečo dá, nejakú odmenu. Je to taký bartrový obchod,” hovorí právny expert Jaroslav Ivor, ktorý pripúšťa, že takýto obchod sa v niektorých prípadoch môže urobiť.

   

  Mikuláš Černák obvinil Pavla Ruska z toho, že si uňho v roku 1997 za 20 miliónov korún objednal vraždu svojej vtedajšej obchodnej spoločníčky Sylvie Volzovej. Rusko mal už za objednávku vraždy zložiť zálohu vo výške pol milióna korún, čo potvrdil ďalší svedok. Ruska z objednávky vraždy usvedčuje Černák a ďalší mafián Miloš Kaštan. Samotný Rusko priznal stretnutie s Černákom, ale tvrdí, že si bol uňho overiť informáciu, či ho niekto nechce zavraždiť.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku