FAKT24
  ŠOKUJÚCA SPOVEĎ

  Kosík šokuje ďalej: Po Remiášovi chceli zabiť aj Fegyveresa! A takto to ho mali zlikvidovať

  23.12.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Spoveď, ktorá zrejme ešte otrasie Slovenskom. Prvé zemetrasenie prišlo spolu s otvoreným rozhovorom s Ľubošom Kosíkom. Ide o exsiskára, ktorý sa otvorene priznal k tomu, že sa podieľal na únose Michala Kováča mladšieho. A teraz prichádza s ďalšími šokujúcimi odhaleniami.

  Oskar Fegyveres lupa
  Oskar Fegyveres | SITA

  Tie sa týkajú dodnes nevyriešenej vraždy Róberta Remiáša. Bývalého policajta, ktorý musel zomrieť pre svoju snahu ukázať svetu pravdu. Nakoniec však našiel smrť v Karlovej Vsi vo svojom aute značky BMW. Zhorel zaživa potom, ako mu počas jazdy vybuchlo nástražné výbušné zariadenie. Aj o tejto vražde povedal v rozhovore pre denník SME

   

  "Tak ako Hrbáček so Svěchotom pripravovali likvidáciu Fegyveresa, pripravovali aj likvidáciu Remiáša. Ale aj o tom chcem hovoriť len pred sudcom," povedal najskôr Košík záhadne. Potom sa však rozrozprával. A svoje v tejto veci by zrejme vedel povedať aj policajný prezident Tibor Gašpar. "Pred uplynutím premlčacej lehoty v kauze vraždy Remiáša som jednému priateľovi z polície povedal, že mám informácie aj o tejto trestnej veci. On je kamarátom policajného prezidenta Tibora Gašpara, tak som ho požiadal, aby mu to prezentoval. Aj mu to oznámil, ale Gašpar sa k tomu nevyjadril ani vo veci nekonal. Takže myslím, že pani Remiášová by dnes mala ísť za pánom Gašparom a dať mu facku za to, že nekonal. O príprave likvidácie Fegyveresa som vypovedal v Pezinku a odtiaľ to vyšetrovateľka poslala NAKA. Tú výpoveď mám odfotenú a ukrytú. Nemám vedomosť, že by polícia v tej veci konala," pokračuje exsiskár. 

   

  Oveľa horšie je však zistenie, že bola pripravovaná likvidácia aj Oskara Fegyveresa, ktorý bol v spojení práve s Remiášom. A práve cez Remiáša posielal správy novinárom, či získaval peniaze na svoje skrývanie sa. Nebyť pomoci od iných a zrejme aj obrovského šťastie, Fegyveres dnes už nemusel byť medzi živými. "Hrbáček nás potom zavolal a povedal, že akcia bola prísne utajená a keď ju niekto prezradí, bude zlikvidovaný. Neskôr ešte prišiel s informáciou, že niekto zo sledovacieho odboru akciu vyzradil prezidentovi Kováčovi. To bol Oskar Fegyveres. Hrbáček povedal, že dostal od Svěchotu rozkaz, že bude musieť vycestovať do Švajčiarska, kde sa Fegyveres ukrýval, a zlikvidovať ho. Mali ho zobrať a zhodiť zo skál v Taliansku niekde blízko Mont Blancu. Je tam nejaký horský priechod medzi Švajčiarskom a Talianskom," dodal Kosík. 

   

  Ten je pripravený postaviť sa pred sudcu a povedať mu celú pravdu. Prečo však teraz? Prečo tak neurobil v čase, kedy tu bola tá možnosť? "Keď sa riešila kauza zmeniek, v ktorej som bol odsúdený, prokurátor ma viackrát nahováral, aby som sa dohodol na treste s tým, že budem vypovedať o únose. Vtedy som to odmietol. Potom som za zmenky dostal 14 rokov v najťažšej skupine ako nejaký terorista, alebo nájomný vrah. Ten trest bol veľmi vysoký, ale nikto sa tomu nevenoval, lebo každému bolo jasné, že som bývalý siskár a údajný únosca. To nie je pravda. Nezavliekol som mladého Kováča. Bolo to úplne inak. Chcem sa brániť a chcem povedať pravdu. Vám ako novinárovi môžem povedať len základné skutočnosti, ale podstatné veci poviem len sudcovi, aby som neovplyvňoval súdne konanie," ozrejuje svoje rozhodnutie Kosík. Momentálne nie je známe, kde sa nachádza, podľa posledných správ by mal byť v africkom Mali, kde ho zadržala polícia a čaká sa na jeho vydanie na Slovensko. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku