FAKT24


sviatok má , zajtra

  SLUŠNÁ ODMENA

  MALAJZIA: Za nájdenie havarovaného lietadla vláda ponúka až do 70 miliónov dolárov

  10.01.2018 19:30 / správy google+ twitter facebook

  Malajzia sľúbila americkej spoločnosti Ocean Infinity do 70 miliónov dolárov (v prepočte 58,67 milióna eur), ak do troch mesiacov nájde vrak alebo čierne skrinky z havarovaného letu Malaysia Airlines 370 (MH370).

  Boeing lupa
  Pátranie po stratenom lietadle ukončili. | Twitter Malaysia Airlines

  Dohoda vlády s americkou spoločnosťou obnoví pátranie po lietadle, ktoré sa stratilo pred takmer štyrmi rokmi. Podľa malajzijského ministra dopravy Liowa Tionga Laia experti určili územie s rozlohou 25-tisíc kilometrov štvorcových, kde by sa mohli trosky nachádzať, a je 85-percentná šanca, že ich tam nájdu.

   

  Finančnú odmenu im pritom vyplatia len v prípade úspešnej lokalizácie lietadla a konečná suma sa bude odvíjať od veľkosti preskúmaného územia. Ak firma prehľadá 5000 kilometrov štvorcových, dostane 20 miliónov dolárov (16,76 milióna eur) a odmena sa postupne zvyšuje až na 70 miliónov dolárov (58,67 milióna eur), ak trosky nájdu mimo identifikovanej oblasti. Morské dno budú prehľadávať s pomocou ôsmich samostatných podvodných dronov s vysoko kvalitnými kamerami, sonarmi a senzormi. Pátranie by mali spustiť 17. januára.

   

  Oficiálne pátranie v južnej časti Indického oceánu ukončili minulý rok. Lietadlo na trase z Kuala Lumpur do Pekingu s 239 ľudmi na palube zmizlo 8. marca 2014.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku