FAKT24
  OPÄŤ TERORISTI?

  AKTUÁLNE z Turecka: Výbuchy a streľba na istanbulskom letisku! Najmenej 10 mŕtvych...

  28.06.2016 21:40 / správy google+ twitter facebook

  Najmenej desať mŕtvych a mnoho zranených si vyžiadali dva výbuchy a streľba, ktoré dnes večer otriasli Istanbulským Atatürkovým letiskom. Informoval o tom turecký minister spravodlivosti Bekir Bozdag.

  TURECKÉ LETISKO lupa
  Teror na istanbulskom letisku. | Twitter

  Turecké úrady uviedli, že na letisku sa odpálili dvaja útočníci po tom, ako na nich začala strieľať polícia, informovala agentúra AP. Miestom jedného z výbuchov bolo pravdepodobne kontrolné stanovište pri vstupe ku príletovej časti medzinárodného terminálu.

    

  Úrady tento terminál okamžite uzavreli. Podľa tureckej agentúry DHA išlo o teroristické útoky, ktoré sa odohrali na dvoch rôznych miestach letiska. Z miest explózií bolo podľa tureckých médií počuť silnú streľbu, uviedla spravodajská stanica CNN Türk. Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach vidno vybiehať z budov ľudí v panike. Agentúra Reuters s odvolaním sa na svedkov uviedla, že streľbu bolo počuť z parkoviska. Zranených odvážajú na ošetrenie vozidlá taxislužieb. Na letisko, ktoré je jedenástym najvyťaženejším na svete, dorazili desiatky sanitiek a vozidiel bezpečnostných zložiek.

   

  Varovanie amerického ministerstva zahraničných vecí pred cestovaním do Turecka, ktoré bolo vydané v marci, rezort aktualizoval v pondelok. V aktualizovanom varovaní sa uvádza, že Američania majú "dbať na opatrnosť pri návšteve verejne prístupných priestorov, najmä tých, v ktorých sa zdržiavajú turisti". Turecko sa v uplynulom období stalo opakovane terčom útokov extrémistov, väčšinou spájaných s aktivitami kurdských militantov alebo skupiny Islamský štát (IS).

   

  nov | fakt24.sk

  Komentáre k článku