FAKT24


sviatok má , zajtra

  DOPLATÍ NA TO?

  Je minister obrany iba panáčik? Chcú ho zneužiť, tvrdí Matovič. Čo s tým majú oligarchovia Výboh a Brhel?

  09.02.2018 17:30 / správy google+ twitter facebook

  Ministra obrany Petra Gajdoša (SNS) chcú osoby v pozadí rezortu iba zneužiť. Vyhlásil to na dnešnej mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR opozičný poslanec a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič.

  Poslanec OĽaNO Igorov Matovič. lupa
  Poslanec OĽaNO Igorov Matovič. | SITA

  "Rád by som vám pán minister Gajdoš vysvetlil politický pojem "užitočný idiot". Osoby, ktoré v skutočnosti riadia vaše ministerstvo, vás chcú iba škaredo využiť a spraviť z vás presne človeka, ktorý naplní toto slovné spojenie. Nezabúdajte, že to budete vy, teda Peter Gajdoš, kto raz môže niesť trestnoprávnu zodpovednosť za tieto nákupy," skonštatoval Matovič.

   

  Ako ďalej dodal, za všetkým sú ľudia z pozadia vládnej SNS. Matovič spomenul najmä riaditeľa služobného úradu v rezorte obrany Jána Hoľka, ktorý podľa neho riadi celý obchod s transportérmi. "Pán minister nechcite nás tu presvedčiť o tom, že Slovenská republika bude niečo vyvíjať. Tieto autá sú už dávno hotové, u nás sa to bude tak maximálne skladať a prerozdeľovať provízie na tie správne účty. Váš riaditeľ služobného úradu Hoľko je predsa dobrý priateľ pána Danka, tiež v podstate podnikal s Výbohom či Brhelom, tak prosím nebuďme naivní," tvrdí opozičný poslanec.

   

  Minister Gajdoš povedal, že nerozumie tvrdeniam Matoviča, osobné vzťahy pána Hoľka s Dankom posúdiť nevie, ani mu to podľa vlastných slov neprislúcha. Tiež chcel uviesť Matoviča na pravú mieru v tom, že armáda nepodpísala záväznú zmluvu, ani neuprednostnila konkrétnu firmu či krajinu. "Pán poslanec nehnevajte sa, ale my sme podpísali memorandum, nie obchodný kontrakt. Tým prepojeniam, o ktorých hovoríte, nerozumiem, ani nemám potuchy, čo myslíte výrokmi o delení peňazí na správne účty. Ešte raz, rezort obrany ide v spolupráci s fínskou firmou vyvíjať spoločný produkt, teda finálnu verziu spoločného obrneného vozidla," vysvetlil Gajdoš.

   

  Na záver minister pripomenul, že prirovnania k takzvanému nástenkovému tendru odmieta s tým, že nákupy vojenskej techniky budú plne transparentné a efektívne. Rezort postupuje podľa jeho slov iba v medziach platnej legislatívy.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku