FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZAPLATILI STE?

  POZOR! Polícia varuje: Falošný policajt vyberá pokuty od ničnetušiacich vodičov

  12.02.2018 16:30 / správy google+ twitter facebook

  Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Dunajskej Strede v uplynulých týždňoch zaregistrovalo na sociálnej sieti upozornenie jedného z používateľov o falošnom policajtovi, ktorý sa pohybuje na aute Audi A6, na ktorom sú skryte nainštalované červeno-modré majáky.

  Policajný zásah lupa
  Právnici spochybňujú vyšetrovanie zásahu v rómskej osade. | tvnoviny.sk

  Ako ďalej uvádza Policajný zbor SR na sociálnej sieti, tento falošný policajt podľa doterajších informácií zastavuje vodičov a preukazuje sa im ako policajt v civilnom odeve. Následne od nich vyžaduje peniaze na zaplatenie pokuty.

   

  Aj keď Policajnému zboru doteraz nikto takýto skutok oficiálne nenahlásil, podozrením sa policajti zaoberajú. "Chceli by sme požiadať občanov, ktorí sa stretli s takýmto konaním, či už tento rok alebo vlani a zaplatili falošnému policajtovi „pokutu“, aby sa prihlásili prostredníctvom linky 158 alebo priamo na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Dunajskej Strede. Svojím svedectvom tak môžu občania významne prispieť k dolapeniu tohto páchateľa a k zabráneniu páchania jeho ďalšej trestnej činnosti," uvádza polícia.

   

  Policajný zbor zároveň pripomína občanom, že príslušníci Policajného zboru vo väčšine prípadov riešia dopravné priestupky s označenými služobnými vozidlami a v rovnošate. "V niektorých prípadoch vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky policajti špeciálneho dopravného oddelenia PUMA v civilnom vozidle, avšak tí sú zásadne dvaja a sú oblečení v rovnošate. V prípade akýchkoľvek pochybností neváhajte kontaktovať linku 158," dodáva polícia.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku