FAKT24


sviatok má , zajtra

  DOLAPILI ICH

  Polícia zadržala dvojicu páchateľov, ktorá si objednávala ubytovanie na meno vicežupana a poslanca NR SR

  14.02.2018 15:00 / správy google+ twitter facebook

  Polícia zadržala Branislava K. a Katarínu B., ktorí zneužili meno podpredsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Mariána Kéryho, a objednali si na jeho meno ubytovanie v tatranských hoteloch.

  Hotel Panoráma lupa
  V tomto hoteli sa ubytovala dvojica s tým, že platbu uhradí poslanec Kéry | www.booking.com

  Ako dnes Kéry povedal, dvojicu páchateľov zadržali policajti po tom, čo ich na základe zverejneného článku privolala recepčná z hotela Solisko na Štrbskom plese. Dvojica páchateľov sa najskôr ubytovala v hoteli Európa Poprad a neskôr v hoteli Panoráma na Štrbskom plese. Podľa Kéryho si následne na jeho meno objednali aj ubytovanie v hoteli Patria a napokon išli do hotela Solisko.

   

  Z e-mailovej adresy 1mariankery1@gmail.sk poslali e-mail, v ktorom je podpísaný Marián Kéry ako podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja. "V e-maile Kéry objednáva ubytovanie v hoteloch s tým, že faktúru uhradí objednávateľ," povedal Kéry s tým, že v hoteli Panoráma spôsobili škodu za 730 eur, v čom je zarátané ubytovanie a strava. V hoteli Európa je škoda viac ako 900 eur. Kéry podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu a poškodzovania dobrého mena. "Takúto e-mailovú adresu nepoužívam a žiadny e-mail týkajúci sa rezervácie hotela som neposielal. Prosím hoteliérov, aby si dávali pozor," uviedol Kéry.

   

  Dvojica páchateľov v oboch hoteloch predložila občianske preukazy, podľa ktorých majú trvalý pobyt v Zlatých Moravciach. V sobotu Kéryho kontaktoval hotel Panorama a v pondelok prišla na adresu Nitrianskeho samosprávneho kraja faktúra.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku