FAKT24
  ZUCKERBERG MÁ PROBLÉM

  Súd rozhodol! Facebook neoprávnene uchováva naše údajde. Dostal mastnú pokutu

  16.02.2018 20:21 / správy google+ twitter facebook

  Sociálna sieť Facebook neoprávnene uchováva a nakladá s údajmi o svojich používateľoch. V piatok o tom rozhodol bruselský súd, ktorý túto spoločnosť vyzval k okamžitej náprave. Za každý deň, keď toto rozhodnutie neuposlúchne, bude musieť Facebook podľa rozhodnutia súdu zaplatiť pokutu 250-tisíc eur.

  mark zuckerberg lupa
  mark zuckerberg | sita

  Belgický súd v rozhodnutí uvádza, že Facebook uchováva dáta o svojich používateľoch bez ich súhlasu. V potrebnej miere ich totiž neinformuje, že informácie o nich zbiera, ako ani o tom, aké všetky druhy informácií o nich uchováva a čo presne s nimi robí, informuje belgický denník De Standaard.

   

  K veľmi podobnému rozhodnutiu dospeli nedávno aj v Nemecku. Berlínsky súd označil súhlas užívateľov Facebooku s podmienkami využívania ich osobných údajov z viacerých dôvodov za "čiastočne neplatný". Facebook napríklad od svojich užívateľov podľa berlínskeho súdu nezískal informovaný súhlas so sledovaním ich polohy alebo zobrazovaním odkazov na užívateľské profily vo výsledkoch internetových vyhľadávačov.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku