FAKT24
  DOSTANE SA NA SLOBODU?

  Mafiánsky boss Černák chce ísť na slobodu. A nie je bez šance…

  21.02.2018 13:00 / správy google+ twitter facebook

  Mikuláš Černák chce ísť na slobodu. Podľa slov jeho advokáta Františka Poláka požiada Černák o podmienečné prepustenie, keď na to bude mať možnosť. Možno aj to je dôvod prečo Černák začal v poslednej dobe spievať a svedčil aj proti Pavlovi Ruskovi.

  Černák lupa
  Mikuláš Černák | sita

  “Určite podám žiadosť o podmienečné prepustenie. Prečo by sme to neurobili, keď na to máme právo, veď ktorý odsúdený sa nechce dostať von,” povedal Polák pre denník Plus jeden deň. Na to, že Černák je pri nových výpovediach motivovaný aj tým, že sa chce dostať na slobodu upozorňovali viacerí odborníci.

   

  A hoci je Černák známy vrah a mafián má aj on šancu 25 rokov po nástupe do väzenia požiadať o prepustenie a mohol by sa dostať na slobodu. “Sudca bude jeho žiadosť posudzovať vo všetkých súvislostiach toho skutku, ktorý sa stal, za akých okolností, ako sa správal počas 25 rokov vo výkone trestu, aké budú psychologické a pedagogické posudky,” hovorí špecialistka na trestné právo Lucia Kurilovská. Podľa Poláka hovoria doteraz vypracované posudky v Černákov prospech.

   

  Černák sa za mreže dostal tak, že sa sám prihlásil na polícii koncom roka 1997. Údajne po tom, čo mal od vysoko postaveného človeka z ministerstva vnútra uistenie, že za mrežami dlho nebude. Napokon tam však sedí dodnes s polročnou prestávkou v roku 2002. Svoj trest na doživotie za vraždu šiesrtich ľudí si odpykával v Ilave a teraz sedí vo väzení v Leopoldove. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku