FAKT24
  NECHCE HO

  Šokujúci krok mafiána Černáka: S týmto človekom urobil krátky proces

  23.02.2018 02:00 / správy google+ twitter facebook

  Koniec. Bývalý mafiánsky boss Mikuláš Černák skoncoval so svojim obhajcom, ktorý stál po jeho boku posledných 7 rokov. Čo viedlo obávaného vraha k tomuto radikálnemu kroku?

  Černák lupa
  Mikuláš Černák | sita

  Ešte donedávna bol František Polák obhajcom kedysi najobávanejšieho muža slovenského prostredia. Nielenže za neho vybavoval všetky náležitosti a mal jeho plnú moc, vyjadroval sa bez problémov aj do médií za Černáka. Tomu je však koniec. Ako informuje portál Parlamentné listy, Černák rozviazal s Polákom spoluprácu pred pár dňami. Rovnako mu exmafiánsky boss zakázal sa vyjadrovať do médií na jeho adresu. 

   

  "V priebehu dnešného dňa (utorok 20. 2. 2018 – poznámka FAKT24.sk), po tom, čo som vám odpovedal, som prevzal list, kde mi Černák zrušil plné moci vo všetkých veciach, kde som ho zastupoval a neželá si, aby som sa ešte k nemu vyjadroval," povedal pre Parlamentné listy Polák. V prípade Černáka nebol práve Polák jeho jediným právnym zástupcom, avšak bol jeho obhajcom v prípade posledného medializovaného prípadu - údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej Pavlom Ruskom. Práve spomínaný portál mal s teraz už bývalým obhajcom Černáka pripravený rozhovor.

   

  Ten sa však zrejme v médiách neobjaví, keďže to bolo želanie priamo Poláka. "Začal som ho obhajovať, ešte keď bol v Ilave, teraz je v Leopoldove. Keď som sa s ním zoznámil, nevypovedal o žiadnej trestnej činnosti, ktorej sa mal dopúšťať, a kauzy, za ktoré bol odsúdený, boli uzatvorené. Zoznámili sme sa pri jednej veci, kde vypovedal ako svedok. Oslovil ma, prišiel som za ním, rozprávali sme sa, začal som ho zastupovať a začali sme preberať niektoré prípady, ktoré ešte len začali nabiehať," povedal ešte bývalý obhajca mafiánskeho šéfa a na záver Černákovi odkázal: "Želám mu, aby sa mu darilo."

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku