FAKT24
  PORIADNE PRITVRDIL

  Ficova milenka, miss mafia...Trošková dostáva poriadnu nakladačku: Kto to o nej povedal na plné ústa?

  08.03.2018 16:00 / správy google+ twitter facebook

  Servítku pred ústa si teda rozhodne neberú. Zatiaľ čo u nás ešte o Márii Troškovej informujú médiá iba ako o najvyššej štátnej radkyni premiéra, to naši bratia Češi sú oveľa otvorenejší. Pred pár dňami o nej vyšiel článok, kde ju nazvali Miss mafia a to nie je všetko.

  Mária Trošková lupa
  Mária Trošková | TASR

  Niekdajšia modelka, ktorá svoje vnady neváhala odhaliť v pánskom magazíne urobila kariéru ako hrom. Dnes je najvyššou štátnou radkyňou, ktorá sa zúčastňuje na stretnutiach po boku premiéra Roberta Fica s takými osobnosťami ako je Donald Tusk, alebo Angela Merkelová. Respektíve bola. Až do vyšetrenia brutálnej popravy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej totiž podala Trošková demisiu. Zatiaľ čo u nás o nej hovoria ako o bývalej milenke človeka Antonia Vadalu, ktorý má byť napojený na taliansku mafiu, v Čechách ju otvorene nazvali miss mafia. 

   

  V relácii Českej televízie Reportéri ju dokonca poriadne otvorene počastoval aj samotný slovenský novinár, dokonca jeden z najuznávanejších - Eugen Korda. "Ja to poviem, prečo by som to nepovedal. Keď milenka pána premiéra podnikala s mafiánmi z Kalábrie, tak to je už naozaj vrchol," povedal Korda v relácii, kde sa rozoberala práve poprava novinára a jeho partnerky. Trošková je naozaj záhadnou postavičkou po boku premiéra, ktorú si berie aj na tie najdôležitejšie štátnicke stretnutia. Len včera vyšla informácia, ako sa mala zúčastniť na stretnutí s Angelou Merkelovou, aj napriek tomu, že Nemci boli zásadne proti jej účasti. 

   

  Slovenská delegácia a teda na čele s Robertom Ficom si však jej účasť vydupala. A to nemá ani bezpečnostnú previerku, ktorú podľa Kaliňáka, či premiéra nepotrebuje. Bola dokonca prítomná aj na stretnutí s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Trošková má za sebou naozaj závideniahodnú kariéru, kedy sa z obálky pánskeho časopisu stala asistentkou poslanca Smeru Viliama Jasaňa, ktorý tiež figuruje v prípade napojenia špičiek Smeru na pochybných Talianov. A zatiaľ čo mama Troškovej sa bojí o jej život, Češi si servítku pred ústa rozhodne nedávajú. Ak by sa podobné názvy objavili u nás, je nad slnko jasnejšie, že by sa Fico postavil do útoku a rad radom by novinárov žaloval. Vyzerá to tak, že u našich západných susedov je predsalen ta novinárska práca o niečo jednoduchšia, ale hlavne úprimnejšia. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku