FAKT24
  EXPERTKA?

  Totálna blamáž: Trošková bola expertka na zahraničnú politiku. Nemci Fica obvinili z podvodu!

  12.03.2018 16:35 / správy google+ twitter facebook

  Hanba, blamáž a podraz. Tak vnímajú v zahraničí účasť Márie Troškovej, dievčaťa pre všetko. Nielenže zvláda byť asitentkou Roberta Fica, je hlavnou štátnou radkyňou a navyše aj expertkou na zahraničnú politiku. Aspoň tak ju prezentovali, keď bola v delegácii, kde ju nikto nechcel. Teda okrem Fica...

  Mária Trošková lupa
  Mária Trošková | TASR

  Aktuálne vydanie prestížneho nemeckého týždenníka Der Spiegel Slovákom poriadne naložil. Troškovú totiž mali prezentovať ako expertku na zahraničnú politiku a aj preto ju presadzovali, aby sa mohla zúčastniť na stretnutí s Angelou Merkelovou. A to pritom Nemci jej účasť odmietali, nakoniec si ju však Fico a spol. presadili. Teraz prišiel týždenník so šokujúcim odhalením, ako to vlastne celé bolo a Slovensku hrozí medzinárodná blamáž. 

   

  Vyzerá to teda tak, že Úrad vlády svojim partnerom klamal. Prečo? Kaliňák ju označuje za obyčajnú sekretárku, ona sa dostáva na miesta, kam obyčajný smrteľník nikdy ani len nenakukne jedným okom. A to nemá dokonca bezpečnostnú previerku. Pri stretnutí slovenskej delegácie na čele s premiérom Robertom Ficom pritom ohlásili Troškovú ako zahranično - politickú poradkyňu. Potvrdili sa tak slová bývalého diplomata Ondreja Gažoviča, kedy Nemci nesúhlasili s jej účasťou a Slováci tak narýchlo doplnili jej "funkciu".

   

  Aký mal Fico dôvod na to, aby si tam pretláčal svoje dievča pre všetko, ktoré jazdí na luxusnej Audine, má byt v hlavnom meste, v Trenčíne a dokonca chalupu? A v podstate žiadnu hypotéku? Odkiaľ na to zobrala? Zrejme musí mať nielen Ficovu plnú dôveru vo svoje schopnosti, ale zrejme aj iné "zručnosti", ktoré ju predurčujú na to, aby mala ochrannú ruku priamo od najsilnejšieho muža v slovenskej politike. Kto by to pred časom, kedy Slováci protestovali pre kauzu Bašternák povedal, že práve Trošková bude jedným z dielikov, ktoré v konečnom dôsledku nielenže položia ministra Kaliňáka na lopatky, ale zrejme aj celú vládu Roberta Fica!

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku