FAKT24


sviatok má , zajtra

  PROBLÉMY V MAJÁKU

  Úhlavní nepriatelia opäť kšeftujú: Rusko s Kočnerom šachujú s domom nadácie! Tá skončila v exekúcii...

  15.07.2016 13:00 / správy google+ twitter facebook

  Poriadny zvrat vo vzťahu dvoch úhlavných nepriateľov. Marián Kočner a Pavol Rusko sa v minulosti nenávideli na život a na smrť. Dnes je všetko inak, obaja spolu dokonca majú kontroverzné kšefty!

  Pavol Rusko lupa
  Rusko sa opäť dal dokopy s Kočnerom. | Profimedia

  Rusko totižto čelí obrovským problémom s peniazmi. Tie mal už v minulosti, no dnes je v tom zainsteresovaná aj nadácia Maják nádeje, ktorý pomáha týraným a opusteným ženám. Rusko bol kedysi jeden z najbohatších podnikateľov na Slovensku, ktorý vlastnil napríklad televíziu Markíza. To je však dávna minulosť, ale práve televízia Markíza spôsobila problémy vo vzťahu Kočnera s Ruskom.

    

  V súčasnosti sa prevalilo, že spoločne obaja opäť majú záhadné kšefty. Dôvodom je budova v Starom meste, ktorá patrí práve Majáku nádeje a práve mestská časť ju ponúkla nadácii za smiešnych 100 korún. Teraz je však nehnuteľnosť v exekúcii a v obrovských problémoch. Budovu sa mal Rusko pokúsiť nezákonne previesť a dokonca chce mesto zbaviť predkupného práva. Oveľa horšie je, že si na ňu brúsi zuby práve Kočner. Miesto pre týrané ženy pritom uzrelo svetlo sveta za pomoci Nadácie Markíza a práve Starého mesta. V tom čase šéfoval v Záhorskej práve Pavol Rusko. O zvláštnych až nekalých praktikách v Majáku nádeje, ktorému práve Rusko šéfuje, sa hovorilo už koncom minulého roka. "Nadobudli sme podozrenie, že Rusko chce zneužiť majetok a žiadali sme, aby mu bolo zabránené nakladaním s touto budovou," povedala vtedajšia poslankyňa mestskej časti Staré Mesto a členka dozornej rady Majáka nádeje Veronika Remišová. Zaujímavosťou je aj zmena vo vzťahoch s Kočnerom. S ním a jeho firmami mal totižto práve Rusko uzatvárať rôzne zmluvy už od minulého roka. Prúserom v celej kauze je, že Rusko tieto veci nemal odsúhlasené správnou radou.

   

  Samotný exriaditeľ Markízy sa však bráni a útok vracia smerom k Starému mestu. "S Kočnerom sme mali dohodu o zámene priestorov Majáka nádeje a Five Star Residence v tej istej hodnote. Prišlo ale predbežné opatrenie a nemohli sme nič robiť. Staré Mesto nám to znemožnilo a my sme museli uhradiť zmluvnú pokutu 500-tisíc eur,," povedal Rusko, ktorého doplnil jeho znovuobjavený kamarát Kočner: "Nejaký somár na meste pokazil dobrý zámer. Vyriešili by sa dve veci. Ženy a deti by bývali v novom a čistom a bola by možnosť ubytovať študentov v slušnejšom, ako je súčasná situácia, keďže som tu chcel vybudovať internáty." Podľa denníka Nový čas sú výsledkom ťahaníc obrovské dlhy vo výške 600 tisíc eur a exekúcia na Maják nádeje. 

   

  Kedysi nepriatelia!

   

  Celý spor medzi Ruskom a Kočnerom nastal v roku 1998, kedy jeho firma Gamatex prišla s ochrankou do Markízy, kde vtedy šéfoval práve Rusko. Kočner chcel 51 percent televízie a nakoniec spor skončil na súde. Nakoniec Gamatex predal Ruskovi a jeho firme STS Markíza. Pred dvomi rokmi to bol práve Kočner, ktorý kúpil luxusnú vilu v Záhorskej Bystrici. Tá patrila Ruskovi, ktorý sa už niekoľko rokov zmieta vo finančných problémoch.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku