FAKT24
  OTRASNÝ ČIN

  Teror v Nice: Počet mŕtvych stúpol na 84, útočník mal aj tuniské občianstvo...

  15.07.2016 09:30 / správy google+ twitter facebook

  Na najmenej 84 mŕtvych vzrástla bilancia štvrtkového teroristického útoku v juhofrancúzskom meste Nice. Osemnásť zranených je v kritickom stave a desiatky ďalších utrpeli zranenia ľahšieho charakteru.

  Teroristický útok v Nice lupa
  Nákladiak smrti, ktorým útočník vrazil do davu. | Twitter

  Ďalším približne 120 osobám bolo potrebné poskytnúť odbornú pomoc, informovalo francúzskeho ministerstva vnútra. Počas sviatku Dňa Bastily vrazilo nákladné auto do davu ľudí, ktorí si prišli pozrieť ohňostroj. K útoku došlo okolo 22.30 h na rušnej Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí vrátane veľkého množstva turistov a miestnych obyvateľov.

    

  Útočníkom bol podľa doposiaľ oficiálne nepotvrdených informácií 31-ročný muž s francúzsko-tuniským občianstvom, ktorého napokon zastrelili policajti. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil.
  Podľa informácií francúzskych médií viacero ľudí utrpelo zranenia, keď ich postrelil útočník páliaci z ručnej strelnej zbrane z kabíny nákladiaka. Niekoľkých ďalších ušliapal dav, keď sa ľudia v panike pokúšali dostať čo najďalej od miesta útoku.

   

  Prípad začalo vyšetrovať protiteroristické oddelenie parížskej prokuratúry. Dnes ráno o 09.00 h sa na mimoriadnom zasadnutí zišiel francúzsky bezpečnostný kabinet, ktorý urgentne zvolal prezident Francois Hollande.

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku