FAKT24


sviatok má , zajtra

  KOLOTOČE POMÁHAJÚ

  Neuveriteľné: Zdravotný problém za miliardy vyrieši kolotoč!

  04.10.2016 00:00 / štýl google+ twitter facebook

  Vedci zistili ako vyriešiť zdravotný problém, ktorý iba v Amerike stojí zdravotníctvo ročne 4 miliardy dolárov. Hovoríme o stále viac rozšírených obličkových kameňoch. 

  Kolotoč lupa
  Centrifuga pomôže pri obličkových kameňoch. | Facebook

  Kto tento problém zažil na vlastnej koži vám potvrdí, že ide o neopísateľnú bolesť. Vedci teraz zistili, že proti kameňom sa dá bojovať obyčajným kolotočom. Konkrétne obyčajná jazda na centrifúge vám môže pomôcť posunúť obličkové kamene tým správnym smerom a zbaviť sa ich.

    

  S novým výskumom prišiel americký urológ David Wartinger, ktorý sa sám potýkal s týmto problémom. Wartinger desaťročia liečil pacientov s týmto problémom a keďže pracuje v blízkosti zábavného parku vždy znova a znova počúval príbehy o tom ako jeho pacienti vymočili kamene krátko po tom, čo sa previezli na kolotočoch. Jeden pacient opísal ako sa zbavil troch kameňov po troch jazdách na kolotoči. „To sa už jednoducho nedalo ignorovať,“ hovorí Wartinger.

   

  Jeho výskum potvrdil, že ak pacient sedel na húsenkovej dráhe vzadu, tak až v 69-tich percentách sa neskôr zbavil obličkového kameňa. Takže ak máte kamene, pohľadajte najbližší kolotoč. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku